MojElektromobil

Antik začiatkom roka 2019 čiastočne prezradil svoje plány v oblasti elektromobility a zdieľanej ekonomiky. V Košiciach vtedy čerstvo spustil najväčší bikesharing na Slovensku, no avizoval, že to nestačí, a v dohľadnej dobe sa bude venovať expanzii podobných služieb.

Hoci nosné informácie boli dostupné, až dnes sa naplno ukázalo, čo všetko do plánov v skutočnosti spadalo. Antik na Slovensko vôbec poprvýkrát prinesie aj možnosť požičať si elektrické horské bicykle či dokonca rekreačné plavidlá.

Pod krídlami Antiku vyrastá komplexná flotila zdieľaných dopravných prostriedkov. Po bicykloch a skútroch v závere sezóny 2020 a v roku 2021 pribudnú aj elektrické bicykle, e-kolobežky, elektrické motorky a horské e-biky. Svetovej premiéry sa dočká aj systém automatickej požičovne rekreačných plavidiel, ktorý bol vyvinutý na Slovensku.

Antik: Pribudnú ďalšie nabíjacie stanice

Antik vo svojej tlačovej správe uvádza, že efektívnu prevádzku elektrických vozidiel zabezpečuje sieť nabíjacích staníc, ktorá eliminuje potrebu zbierať vybité bicykle či kolobežky, keďže klienti sú motivovaní k tomu, aby svoju jazdu ukončili práve v nabíjacej stanici. Všetky avizované dopravné prostriedky bude možné využívať vďaka aplikácii Antik SmartWay.

Nabíjačky pre kolobežky, e-biky, skútre či motorky vníma ako príspevok spoločnosti k trvalej udržateľnosti systémov elektrickej dopravy. Všetkým samosprávam, ktoré chcú investovať do verejného poriadku pri prevádzke e-mobility ich ponúka bezplatne ako otvorený systém.

„Na základe skúseností z prvej sezóny sme ďalej zainvestovali do nabíjacej siete mikromobility. V mesiaci august máme v prevádzke už 60 nabíjačiek v Košiciach, pričom máme už zabezpečené miesta pre ďalších približne 200 kusov v metropole Východu a ďalších mestách.“

Matúš Digo, manažér pre zdieľané služby Antik Telecom

Antik

Tento rok elektrické motorky a plavidlá

Ako prvé sa k zákazníkom na prelome augusta a septembra dostanú elektrické motorky Antik SuperSoco TS v Košiciach. Cena prenájmu je stanovená na 10 centov za minútu. Súčasťou prenájmu je aj prilba.

V rovnakom období bude do pilotnej prevádzky spustená automatická požičovňa dvoj- a trojmiestnych plavidiel na rieke Hornád. Zákazník si cez aplikáciu vopred rezervuje svoju loď a po príchode k lodenici načíta QR kód, čím si otvorí box s plavidlom, pádlami, prilbami a vestami. Po dokončení plavby všetko odovzdá na spodnej stanici. Systém obsahuje aj ochranný element, ktorý zapožičanie blokuje v prípade podmienok nevhodných na plavbu.

Antik

Jar 2021 prinesie cestné a horské e-biky

Elektrické bicykle a horské e-biky budú do ponuky Antiku nasadené od jari 2021. Firma aktuálne prevádzkuje bikesharing systémy v Bratislave, Košiciach, Poprade, Trebišove, Moldave nad Bodvou a Veľkom Šariši. Požičiavanie e-skútrov funguje v Košiciach a počas letnej sezóny aj v rekreačnej zóne Domaša.

Antik

Náš tip
Test e-bajkov spoločnosti Haibike: Jazda na nich je zábavou
13. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+