MojElektromobil

Vývoj mobilných technológií neustále posúva hranice a prináša nové inovácie do našich životov. Jednou z oblastí, kde sme mohli sledovať obrovský pokrok, je aj automobilový priemysel. Elektromobilita sa stáva súčasťou našich životov a je čoraz viac populárna. Google si to uvedomuje a prichádza s novinkami pre platformu Android Auto.

Android Auto dostáva nové funkcie pre elektromobily

Android Auto vo verzii 9.9 prichádza s novými funkciami pre elektromobily. Ide zatiaľ o beta verziu, no portál Smartdroid uvádza, že používatelia v niektorých krajinách už túto verziu nájdu aj v obchode Google Play. V aplikácii sa začali objavovať nové nastavenia pre elektromobily. Používatelia si napríklad môžu vybrať, aký typ konektora používa ich elektrické vozidlo. Nechýba CHAdeMO ani CCS, no americké štandardy v ponuke chýbajú. To ale nás, Európanov, trápiť nemusí. Avšak, v rámci kategórií v aplikácii Google Mapy stále chýba rýchly prístup k nabíjacím staniciam.

BMW iX3
Android Auto | Zdroj: Radovan Hlôška

Portál 9to5google sa bližšie pozrel na zdrojový kód platformy Android Auto a našiel ešte ďalšie zaujímavé novinky. Napríklad nové nastavenia týkajúce sa sledovania úrovne nabitia akumulátora, avšak detaily k tomuto nie sú jasné. V tomto prípade by bolo potrebné napojenie Android Auto priamo na palubný počítač elektromobilu, aby bola platforma schopná čítať dáta.

Počas posledných aktualizácií systému Android Auto Google potichu prinášal nové, menšie funkcionality, ktoré sa týkali elektromobilov. Používatelia môžu napríklad už teraz identifikovať svoje vozidlo ako elektrické a prepnúť sa do “EV” funkcie v Google Mapách. Teraz by mala dokonca pribudnúť v úplne nová časť s názvom Nastavenia EV.

Náš tip
ChatGPT priamo v elektrickom bicykli? Pre túto firmu žiadny problém
5. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+