MojElektromobil

Pri Elonovi Muskovi a jeho firmách Tesla a SpaceX sa občas pozastavíme, či náhodou neprišli z budúcnosti. Totiž, obe firmy prichádzajú s revolučnými zmenami, ktoré zásadným spôsobom menia ako vesmírny, tak aj automobilový priemysel. Ako sa ale zdá, Elon Musk má rád aj retro, ktoré bude hlavnou témou nového nabíjacieho miesta Tesla Supercharger.

Sieť nabíjacích staníc Tesla Supercharger patrí medzi najväčšie benefity elektromobilov Tesla. Americká automobilka túto sieť neustále rozširuje a občas prichádza so zaujímavými riešeniami. Niektoré nabíjacie stanice budujú na zaujímavých miestach, prípadne priamo k nabíjačkám stavajú aj takzvané oddychové zóny, kde sa môže posádka počas nabíjania občerstviť.

Elon Musk opäť oživil myšlienku retro nabíjačky Tesla Supercharger, ktorú sľubuje už niekoľko rokov. Na Twitteri tento nápad opätovne spomenul a tentokrát k nemu pridal aj konkrétnu lokalitu, kde takéto špeciálne miesto vyrastie. Stať sa tak má v Santa Monice, pričom každý, kto sa tu zastaví, sa môže tešiť na retro jedáleň v štýle 50. rokov či drive-in kino, v ktorom sa má prehrávať 100 najlepších filmových klipov.

Nepochybne ide o skvelý nápad, ktorým sa dá oživiť celá sieť Tesla Supercharger. Bolo by určite zaujímavé, ak by Tesla v týchto nápadoch pokračovala a na vybraných miestach stavala rôzne tematicky ladené nabíjacie miesta. Chodiť nabíjať na Tesla Supercharger v štýle DC, Marvel alebo parkov Disney Land by rozhodne mohlo skrátiť už tak krátke časy nabíjania.

Náš tip
Porsche postaví vlastnú sieť nabíjacích staníc po vzore Tesla Supercharger
9. apríla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+