MojElektromobil

Budúca generácia modelu Volkswagen Passat by mohla byť už iba čisto elektrická. Minimálne pre americký trh, kde predaje spaľovacej verzie výrazne klesajú. V tomto duchu sa počas prebiehajúceho autosalónu Chicago Auto Show vyjadril výkonný riaditeľ americkej divízie Volkswagen, Johan de Nysschen.

V rozhovore pre portál CNET prezradil, že Volkswagen sa v rámci svojich plánov na Passat pozerá ako na auto, ktorého dni sa pomaly chýlia ku koncu. Neúprosné čísla navyše pripomínajú, že Volkswagen v roku 2019 na americkom trhu predal len 14 123 vozidiel Passat. Preto sa zdá celkom prirodzené, že tu čoskoro dôjde ku kľúčovému rozhodnutiu.

Čo bude nasledovať v stopách súčasnej generácie Passatu? V prípade amerického trhu to pokojne môže byť rovno elektromobil.

„Je asi namieste predpokladať, že akonáhle tento Passat ukončí svoj životný cyklus, jeho nástupca už pravdepodobne nebude mať spaľovací motor,“ uviedol Nysschen.

Po týchto slovách sa začalo špekulovať, že tradičný Passat by na americkom trhu mohli nahradiť produkčné verzie vozidiel postavených na konceptoch Volkswagen I.D. Vizzion a Volkswagen ID. Space Vizzion.

Termín „životný cyklus“ je však taký nekonkrétny ako len môže byť. Takže pripravovať nekrológ pre Passat so spaľovacím motorom, ešte rozhodne nemá zmysel. Okrem toho treba myslieť aj na fakt, že produkcia pre americký a európsky trh bola kompletne oddelená a každá divízia má svoje vlastné plány.

11. februára 2020
Zdroj: CNET

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+