MojElektromobil

Medzinárodný autosalón v Ženeve a jeho tohtoročný už 88. ročník sa nezadržateľne blíži. Svoje novinky na poli elektromobility pripravuje aj nemecká spoločnosť Volkswagen a výsledkom jej práce je aj pripravovaný koncept I.D. VIZZION, ktorý vyzerá poriadne futuristicky. Poznáme prvé zábery, ktoré poukazujú na fakt, že toto vozidlo nemá volant.

Náš tip
AUTOMOBILKA VOLKSWAGEN INVESTUJE 22,8 MILIARDY EUR DO MASOVEJ VÝROBY ELEKTROMOBILOV
Ovládanie hlasom by sa malo stať súčasťou konceptu I.D. VIZZION.

I.D. VIZZION

Volkswagen na svojom blogu popisuje pomerne detailne nové možnosti pripravovaného konceptu. Ako sa teda bude ovládať plne elektrické vozidlo, keďže nemá volant a na prvých skicách ponúka len minimálne ovládanie prvky?

„Áno, čítate dobre. I.D. VIZZION nemá volant ani viditeľné ovládače. Namiesto toho sa ovláda hlasovými povelmi a gestami. „Hostia“ auta pritom komunikujú s „digitálnym sprievodcom“, ktorý vďaka dokonalej integrácii v digitálnom ekosystéme perfektne pozná ich preferencie a vie sa hosťom individuálne prispôsobiť. „Digitálny šofér“ je vybavený mnohými asistenčnými systémami. Auto je schopné sa samo navigovať a pohybovať v premávke. Pasažieri si tak môžu sami vybrať, ako strávia čas na svojej ceste domov, do práce alebo za zábavou.“ – popisuje koncept výrobca na svojom blogu.

Koncept elektromobilu by sa mal stať prémiovým MPV s celkovou dĺžkou až 5,11 metra. Vozidlo ponúkne výkon 225 kW (306 koní), maximálna rýchlosť sa zastavila na hodnote 180 km/h. Batéria s kapacitou 111 kWh by mala následne zabezpečiť dozajd až 665 kilometrov s využitím regeneratívneho brzdenia. Dva elektromotory, ktoré poháňajú obe nápravy využívajú podľa dostupných informácií inteligentný manažment energie pre dosiahnutie maximálnej efektivity.

„I.D. VIZZION je súčasťou plánu značky predstaviť do roku 2025 viac než 20 modelov elektrických vozidiel. Všetko sa to začne už v roku 2020, keď sa do sériovej výroby dostane kompaktný elektromobil I.D., ktorý bude zakrátko nasledovaný elektrickým SUV I.D. CROZZa priestranným MPV I.D. BUZZ.“ – prezrádza blog výrobcu.

Zdroj: volkswagenblog.sk

24. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+