MojElektromobil

Spoločnosť Alza.cz spustila predaj legendárnej motorky Čézeta. Ide však o jej elektrickú verziu. Alza.cz ju ponúka ako jediný e-shop v Česku a na Slovensku. Záujemcovia môžu tento retro kúsok zaobstarať od zhruba 13 000 eur. Po vozidlách Tesla, BMW i3, Aixam či motorkách ZERO tak prichádza ďalšia elektro-novinka – tento raz však v retro štýle.

“Šesťdesiat rokov od výroby prvého modelu Čezeta sme sa rozhodli podporiť túto kultovú značku aj v ďalšej etape jej existencie. Ide o prvý rýdzo český sériovo vyrábaný elektroskúter. Má kompletne české patenty aj väčšinu komponentov a veríme, že okrem úžitkových vlastností to budú tiež zaujímavé zberateľské kúsky,” hovorí riaditeľ expanzie a facility Alza.cz Jan Moudřík a dodáva: ” K dispozícii bude aj jeden z prvých vyrobených kusov, dá sa teda očakávať , že jeho hodnota v čase zásadne porastie. “

“Prasa” v dvoch prevedeniach

Elektrický skúter Čezeta 506, predtým známy pod prezývkou “prasa”, bude skladom v dvoch farebných i cenových prevedeniach:

  • Žltá verzia cca 13 000 eur
  • Limitovaná biela verzia cca 16 600 eur

Oba modely majú pod kapotou výkonný elektromotor a dosahujú maximálnu rýchlosť 123 km/h s dojazdom 150 km na nabitie. V prípade lacnejšiej verzie je to maximálna rýchlosť 90km/h a dojazd 100 km.

Alza podporuje budúcnosť elektromobility

Alza testuje elektrododávky Voltia pre rozvoz tovaru a v najbližších rokoch chce nahradiť všetky firemné vozidlá za elektromobily. A čerešničkou na torte majú byť revolučné trucky od Tesly. Alza objednala 4 kusy Tesla Semi! Tie by mali do budúcna synchronizovať centrálne sklady v Česku, na Slovensku, v Maďarsku s ďalšími v Európe. Už teraz vozový park firmy rozšírila elektrická Kia Soul.

Alza.cz je i členom českej Asociácie pre elektromobilitu. Spolu v Čechách presadzujú vytváranie dobíjacích miest z lámp verejného osvetlenia a pre majiteľov zásuviek s napätím 400 voltov vyvíja aj vlastné nabíjačku. Chcú, aby mal český zákazník možnosti inštalácie domáce nabíjačky v nízkej cenovej hladine, čo na trhu zatiaľ chýbajú.

Zdroj: tlačová správa 

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+