MojElektromobil

Výrobca superáut už dávnejšie povedal, že príde s autom, ktoré všetko zmení. Tieto reči ale utíchli a teraz prichádza vo veľkom štýle. Odhalil svoj pripravovaný elektromobil a ako už býva zvykom, nasľuboval veľmi zaujímavé špecifikácie.

Náš tip
RIMAC CONCEPT ONE: SUPERAUTO ZAJTRAJŠKA UŽ EXISTUJE

Spoločnosť vznikla v roku 2015 a názov dostala z talianskeho slova „alieno“, čo znamená mimozemšťan. Spoločnosť síce nemá nijaké extra skúsenosti, no sľubuje model, ktorý by mal byť konkurenciou pre Devel Sixteen, ktorý ponúkne výkon až 5000 konských síl. Automobilka hovorí o 4 výkonových variantoch novinky:

  1. 2610 koní
  2. 3482 koní
  3. 4351 koní
  4. 5221 koní

Až 24 elektromotorov a výborný dojazd

Pri najvýkonnejšom variante sa pohonná jednotka bude skladať z 24 elektromotoroch, pričom pre každé koleso je pripravených 6. Výrobca zatiaľ neoznámil časy zrýchlenia, no hovorí o maximálnej rýchlosti, ktorá by mala byť na úrovni až 488 km/h. Elektromobil by mal ponúknuť dojazd až 1020 kilometrov na jedno nabitie. Tu ale silné tvrdenia ani zďaleka nekončia. Automobil ponúkne takzvané „robotické zavesenie“ popri dvojitých ramenách, tlačidlách a nastaviteľných protiblokovacích tyčiach. Brzdenie bude zabezpečené pomocou hydrauliky, pričom bude generované elektromagnetickým systémom a vzduchovým brzdením.

Cena novinky bude začínať na 750 000 €, pričom za najvýkonnejší model si potenciálny záujemca zaplatí až 1,5 milióna €.

Zdroj: carscoops.com

24. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+