MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 17. septembra 2018

ZSE už má svoju aplikáciu. Jej názov je ZSE Drive a stiahnuť ju môžete už teraz v Google Play či v App Store. Po jej prvom spustení vám v troch rýchlych krokoch predstaví základné funkcie. Následne sa môžete prihlásiť do svojho účtu. Pokiaľ ho nemáte, jednoducho si ho vytvoríte. Ak ste sa už registrovali cez portál, prístupové údaje by ste mali dostať e-mailom.  Pokračovať však môžete aj bez prihlásenia. Hneď po prvom spustení nás zaujalo používateľské rozhranie, ktoré vyzerá veľmi pekne a moderne.

Základná obrazovka vám ukáže najbližšie nabíjacie stanice, možnosti programových balíčkov nabíjania a nechýbajú ani novinky. Na spodnej strane používateľského rozhrania vidíme 5 záložiek. Domov, Mapa, Nabíjanie, Spotreba a Profil.

Profil

Tu po prihlásení vidíte vaše základné údaje a program služieb, ktorý máte zvolený. Nechýbajú samozrejme informácie o aplikácii, podmienky používania, zásady ochrany osobných údajov, FAQ (často kladené otázky s odpoveďami), a ďalšie dôležité odkazy. Kliknutím na ne sa dostanete na mobilnú verziu stránok ZSE a môžete si stiahnuť napríklad cenník, prípadne plné verzie iných dôležitých dokumentov.

Mapa

Štandardná Google mapa, na ktorej sú zobrazené presné lokácie jednotlivých nabíjacích staníc. Oceňujeme stabilitu a rýchlosť načítania. Je vidieť, že vývojári si dali na optimalizácii naozaj záležať. Nabíjacie stanice môžete aj rôzne filtrovať, a tak nájsť tie, ktoré vám vyhovujú najviac. Máte Plug-in hybrid a preto preferujete AC nabíjanie? Žiadny problém. Necháte si zobraziť len AC nabíjačky. Rovnako je to aj s DC nabíjaním, prípadne necháte zapnuté obe možnosti. Nabíjacie stanice môžete filtrovať aj podľa typu konektora, ktorý obsahuje práve váš elektromobil. Na výber máte tieto možnosti:

  • CCS
  • CHAdeMO
  • Mennekes Type 2
  • Schuko
  • Mennekes Type 1

No a nakoniec si môžete nechať zobraziť nabíjacie stanice len od spoločnosti ZSE, Roaming alebo úplne všetky. Keďže ZSE podľa vlastných slov zatiaľ roaming neponúka, zrejme sa jedná o nabíjacie stanice plánovaných budúcich roamingových partnerov. Po kliknutí na konkrétnu nabíjaciu stanicu sa zobrazia všetky dostupné informácie. Môžete si pozrieť jej používateľské hodnotenia, typy konektorov, ktoré sa na nej nachádzajú a dokonca aj ceny nabíjania na konkrétnom konektore. Cena by mala zodpovedať Vášmu programu služieb, t.j. registrovaný zákazník vidí svoje ceny platné pre svoj program služieb. Pod stanicou sa ešte nachádzajú najzaujímavejšie miesta v okolí. Keď ste si už svoj konektor vybrali, stačí kliknúť na ikonku navigovania. Následne budete presmerovaní do aplikácie Google Mapy, ktorá vás bude k nabíjacej stanici navigovať.

Aplikáciu otestujeme

Aplikácia obsahuje aj ďalšie zaujímavé položky a funkcie, ktoré pre vás dôkladne otestujeme a budeme sa im venovať v našej recenzii. Určite sa máte na čo tešiť.

Aplikáciu pre Android môžete stiahnuť tu. Pre stiahnutie na iOS stačí vojsť do App Store a vyhľadať „ZSE Drive“.

 

Tento článok vznikol v spolupráci so ZSE.

17. septembra 2018
Fotománia

+