MojElektromobil

Prevádzkovateľ najväčšej siete nabíjacích staníc na Slovensku, spoločnosť ZSE Drive, mení svoj cenník. Platiť bude už od 1. júla a upravený je vo viacerých bodoch. Zmenila sa cena najlacnejšieho balíka, pribudli voľné predplatené jednotky, upravený bol zahraničný roaming a zároveň prišlo k rozšíreniu domácich roamingových partnerov.

Zmeny v cenách aj voľných jednotkách

ZSE Drive sa rozhodlo pre viaceré zmeny, ktoré sú výrazné aj v klasickom domácom cenníku. Pre tých, ktorí budú služby ZSE Drive využívať bez registrácie, sa nič nemení a platiť budú stále tie isté ceny. To isté platí aj pri základnom programe s registráciou, ale bez mesačného poplatku. Žiadne ceny a ani pravidlá sa tu nemenili, takže ak využívate niektorí z týchto dvoch programov, pre vás zostáva všetko po starom.

Pôvodný cenník ZSE Drive platný do 30. júna 2021

Program služieb Mesačný poplatok Voľný objem nabíjania AC nabíjanie DC nabíjanie Ultra nabíjanie Parkovné
ZSE Drive Guest 0€ 0 kWh 0,29€ 0,49€ 0,59€ 3€/h
ZSE Drive Eco 0€ 0 kWh 0,19€ 0,39€ 0,49€ 3€/h
ZSE Drive Partner 9,00€ 0 kWh 0,09€ 0,29€ 0,39€ 3€/h
ZSE Drive Flat 69€ 400 kWh 0,00€ 0,19€ 0,29€ 3€/h

Zmeny nastávajú až pri ďalších balíkoch, ktoré už podliehajú mesačnému poplatku. Ide o programy ZSE Drive Partner a ZSE Drive Flat, ktoré mali nastavený mesačný poplatok 9€ a 69€. Po novom sa cena programu ZSE Drive Partner zvýšila z 9€ na 11,90€, no zároveň tu pribudli voľné jednotky nabíjania v objeme 40 kWh. Ak by ste tieto jednotky využili pre najlacnejšie pomalé nabíjanie, už tak je pre vás nový cenník výhodnejší. Cena za každý typ nabíjania zostáva rovnaká.

Pri najvyššom programe ZSE Drive Flat je jediná zmena v cene AC nabíjania. Mesačný poplatok a aj objem voľných jednotiek je síce rovnaký, no AC nabíjanie už naďalej nebude zadarmo. To zároveň znamená, že aj pri AC nabíjaní budete čerpať z balíka voľných jednotiek. Po novom budete musieť počítať s rovnakou sumou za 1 kWh ako pri lacnejšom balíku ZSE Drive Partner, teda 0,09€.

Nový cenník ZSE Drive platný od 1. júla 2021

Program služieb Mesačný poplatok Voľný objem nabíjania AC nabíjanie DC nabíjanie Ultra nabíjanie Parkovné
ZSE Drive Guest 0€ 0 kWh 0,29€ 0,49€ 0,59€ 3€/h
ZSE Drive Eco 0€ 0 kWh 0,19€ 0,39€ 0,49€ 3€/h
ZSE Drive Partner 11,90€ 40 kWh 0,09€ 0,29€ 0,39€ 3€/h
ZSE Drive Flat 69€ 400 kWh 0,09€ 0,19€ 0,29€ 3€/h

Veľké zmeny v partnerskom a zahraničnom roamingu

Pomerne zásadné zmeny prichádzajú v domácom a zahraničnom roamingu. Možnosti domáceho roamingu sú výrazne väčšie a do zoznamu pribudli aj nabíjacie stanice, ktoré prevádzkuje GreenWay. Pri zahraničnom roamingu sa ZSE Drive rozhodlo pre zmenu ceny a aj platnosti takéhoto balíka. Pôvodne bolo možné nabíjanie v zahraničí formou zahraničného roamingu, ktorý pozostával z 24-hodinového balíka bez obmedzenia odobraných kWh s fixným poplatkom 39€.

Pôvodný cenník ZSE Drive platný do 30. júna 2021

Program služieb
Domáci roaming
Parkovné
Zahraničný roaming
AC nabíjanie DC nabíjanie Ultra nabíjanie AC a DC nabíjanie
cena za kWh cena za 24 hodinový balík
ZSE Drive Guest 0,39€ 0,49€ 0,59€ 3€/h
ZSE Drive Eco, Partner, Flat 0,39€ 0,39€ 0,49€ 3€/h 39€

ZSE Drive sa tu však rozhodlo znížiť cenu balíka a zároveň aj skrátiť jeho platnosť. Od 1. júla 2021 si pri nabíjaní v zahraničí budete môcť predplatiť hodinový balík s neobmedzeným množstvom odobraných kWh pre AC alebo DC nabíjanie. Ak začnete nabíjať na AC, hodinový balík vás bude stáť 9€. V prípade, že budete nabíjať na DC, hodinový balík vás vyjde na 25€. Vzhľadom na spustenie domáceho roamingu s GreenWay a rozšírením zoznamu partnerov prišlo k rozdeleniu cenníka aj na Partnerský a Domáci roaming. Nové ceny v rámci domáceho roamingu platia pre nabíjacie stanice GreenWay či Ionity.

Nový cenník ZSE Drive platný od 1. júla 2021

Program služieb
Partnerský roaming Domáci roaming
Parkovné
Zahraničný roaming
AC nabíjanie DC nabíjanie Ultra nabíjanie AC nabíjanie DC nabíjanie Ultra nabíjanie AC nabíjanie DC nabíjanie
cena za kWh cena za hodinový balík
ZSE Drive Guest 0,39€ 0,39€ 0,49€ 3€/h
ZSE Drive Eco, Partner, Flat 0,39€ 0,39€ 0,49€ 0,39€ 0,59€ 0,69€ 3€/h 9€ 25€

Zoznam zahraničných partnerov a krajín

ZSE Drive má v súčasnosti zazmluvnených 18 sietí v 18 krajinách v rámci zahraničného roamingu. Počet zahraničných sietí sa bude časom rozširovať.

  • 17 partnerských sietí: E.ON, IONITY, Enel (v príprave), Osprey, Ebee, Hrvatski Telekom, GreenWay, Petrol, Enio, Route220, Wien Energie, OAMTC, ELMU-EMASZ, Energie Burgenland, Total Deutschland, Smartrics, EnBW a budú pribúdať ďalší…
  • 18 krajín EÚ: Taliansko, Nemecko, Francúzsko, Rakúsko, Maďarsko, Česká Republika, Poľsko, Slovinsko, Chorvátsko, UK, Benelux, Švajčiarsko, Fínsko, Nórsko, Dánsko, Španielsko, Írsko, Litva

Zoznam domácich partnerských staníc

V súčasnosti je na Slovensku v sieti ZSE Drive v rámci partnerského roamingu dostupných 14, prevažne rýchlonabíjacích lokalít, z ktorých 6 je aktuálne ešte v príprave.

Stanica Lokalita Stav Konektory
Autoprofit Galanta Galanta Aktívny
Type 2, CCS, Chademo
Košíce, sídlisko KVP Košíce, sídlisko KVP Aktívny Type 2
DS Car Dunajská Streda Aktívny
Type 2, CCS, Chademo
MB Panónska Bratislava Aktívny
Type 2, CCS, Chademo
Autoservis Skukalek TT Trnava Aktívny CCS
Divko Považská Bystrica Aktívny CCS, Chademo
JP-AUTO Nitra Aktívny
Type 2, CCS, Chademo
ASKO Nábytok Prešov Aktívny Type 2
Harley Davidson BA Bratislava V príprave
Rosum Bratislava V príprave
Karireal Bratislava, Galvaniho ul. V príprave
YIT Nuppu Bratislava V príprave
Automax Nitra V príprave
HB Reavis Nivy Tover V príprave

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

18. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+