MojElektromobil

Výrobca elektrických motocyklov Zero Motorcycles hlási novinky svojho modelového radu 2023, na čele s úplne novým modelom DSR/X. Nový model využíva batérie Z-Force, tiché motory ZF a operačný systém Cypher III+, s cieľom ponúknuť čo najlepší zážitok z dobrodružnej športovej jazdy.

DSR/X má úplne nový motor Z-Force 75-10X, ktorý produkuje 225 Nm krútiaceho momentu a batériu Z-Force 17,3 kWh Power Pack, pričom oba tieto komponenty nastavujú nové štandardy pre značku Zero. Batériu je možné nabíjať cez zabudovanú palubnú nabíjačku s výkonom 6,6 kW.

DSR/X má úplne prepracovaný rám a architektúru komponentov, ktoré umožnili zväčšiť svetlú výšku, predné odpruženie s výškou zdvihu takmer 200 mm a možnosťou ručného nastavenia, ako aj tri integrované úložné priestory, čo z neho robí „adventure motocykel“.

Výrobca spomína aj využitie paketu Bosch Motorcycle Stability Controls s offroadovými schopnosťami. Ide napríklad o technológiu, ktorá sa stará o stabilitu a trakciu na akomkoľvek povrchu. Offroadový systém Bosch zahŕňa kombinovaný brzdový systém brzdenia pre lepšie využitie účinnosti bŕzd a funkciu Vehicle Hold, ktoré poskytuje istotu a stabilitu aj na strmých svahoch.

Využívať je možné aj režim Park, čo je funkcia pomalého spätného chodu a jazdy vpred, užitočná pri manévrovaní v úzkych alebo strmých priestoroch. Nechýba ani mobilná aplikácie pre úpravu jazdných vlastností a sledovanie stavu motocykla.

Kolekcia voliteľného príslušenstva zahŕňa bočné kufre, spodné kryty, plexištíty, kryty, horné a bočné kufre a mnoho ďalšieho. Časť úložných priestorov modelu DSR/X je možné nahradiť prídavnou batériou Power Tank, ktorá zvýši celkovú kapacitu na takmer 21 kWh, alebo za modul rýchleho nabíjania, ktorý zníži minimálnu dobu nabíjania na približne jednu hodinu.

Predstavené boli aj nové modely SR/S, SR/F a SR 2023. Tieto varianty modelov SR/S a SR/F budú vybavené batériami s vylepšenou kapacitou 17,3 kWh, rýchlejším nabíjaním až 6,6 kW a režimom Park.

SR 2023 produkuje krútiaci moment 166 Nm, výkon 74 k a môže dosiahnuť rýchlosť 166 km/h. Nabíjanie so štandardnou 3 kW nabíjačkou a batériou 14,4+ kWh trvá približne štyri až päť hodín.

Foto: Zero Motorcycles
18. septembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+