MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 26. februára 2018

Spoločnosť Tesla uvádza na trh nový program v rámci nabíjania svojich elektromobilov s názvom Workplace Charging. Ako názov prezrádza, ide o nabíjanie elektromobilov v práci, teda je určené podnikom. Tento program je podobný programu Destination Charging, v ktorom Tesla poskytuje na stojanoch nabíjanie zdarma pre reštaurácie, hotely či iné podobné zariadenia s návštevníkmi. O výdavky spojené s energiou sa pritom stará sám hotel / reštaurácia. V porovnaní s Destination Charging má však iný charakter.

 Workplace Charging nie sú pre širokú verejnosť

V programe Workplace Charging dá tiež Tesla do hry zariadenia na nabíjanie. Tie však budú určené pre zamestnancov a budú sa nachádzať na parkoviskách spoločností. O ich súkromí napovedá aj fakt, že sa dokonca tieto stanice nebudú zobrazovať v Tesla navigácii.

“Keďže flotila spoločnosti Tesla naďalej rastie, je pre zákazníkov dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby si mohli jednoducho nabiť svoje autá tam, kde parkujú. Najvhodnejší spôsob nabíjania je nabíjanie doma počas noci a pre väčšinu ľudí to pokryje ich potreby. Pre ostatných, ktorí napríklad žijú v bytoch, Tesla uvádza nový Workplace Charging program. Nabíjať v práci je jednoduché a pohodlné, stačí len zapojiť a kým odpracujete, auto je nabité.”

Výdavky spojené s energiou sú v rukách spoločností

Vo vyhlásení Tesla ďalej spomína, že kvalifikovaným firmám a spoločnostiam, ktoré sa rozhodnú zapojiť sa do programu, daruje potrebné súčasti na tvorbu nabíjacej stanice a zabezpečí asistenciu pri inštalácii. Výdavky spojené s energiou už budú v rukách spoločností.

Workplace Charging síce nie sú také výkonné ako Superchargre, no v každom prípade je skvelé, že samotná Tesla je nesmierne iniciatívna v tom, aby sa aj takto rozšírilo pokrytie a pohodlie nabíjacích staníc.

Zdroj: electrek.co

26. februára 2018
Fotománia

+