MojElektromobil

Volkswagen sa do plne elektrického biznisu pozrel už v roku 2011, kedy naplno nastúpili na produkciu ich vôbec prvého elektromobilu. Volkswagen e-Up však mal zatieniť model ID.3, ktorý sa ale stále k svojim majiteľom nedostal. Podľa posledných správ sa ale zdá, že automobilka s riešením problémov už pomaly finišuje, čo môžu dokazovať aj nové marketingové videá, ktoré bližšie predstavujú rôzne vlastnosti auta. Medzi ne pritom patrí aj masívny head-up displej, ktorý bude v ID.3 podporený technológiou rozšírenej reality.

Výroba už začala

Výroba nového plne elektrického modelu Volkswagen začala už v novembri, a to v závode v meste Zwickau. Danú továreň chce firma postupne pretransformovať na výrobu čisto elektrických vozidiel. Aj napriek tomu, že sa výrobca začala už približne pred šiestimi mesiacmi, do dnešného dňa sa ani jedno auto nedostalo k svojmu majiteľovi.

Problémy so softvérom

Za zdržaním majú byť problémy so softvérom. To sa môže zdať ako malá prekážka v celom procese výroby a distribúcie. Zdá sa ale, že to v skutočnosti tak jednoduché nie je. Pozitívnu vlnu nádeje však priniesli spomínané videá, ktoré ukazujú interiér, infotainment, svetlá, hlasové ovládanie a naozaj pôsobivý head-up displej.

Nové videá interiéru

Ako je možné z videa vidieť, okrem štandardných údajov bude auto vkladať priamo do čelného skla taktiež informácie z navigácie.

Predstavenie systému svetiel a komunikácie s autom

Kokpit a interiér

 

Ak vás zaujíma viac detailov o Volkswagen ID.3, dozviete sa ich v samostatnom článku. Rozobrali sme si jednotlivé verzie, ich špecifikácie, ale aj cenu.

7. apríla 2020
Zdroj: Volkswagen

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+