MojElektromobil

Coffe up! Presne tak sa volá elektromobil, ktorý vám dokáže uvariť aj kávu. Základom je elektrický Volkswagen e-up!, ktorý bol prerobený zamestnancami Volkswagenu a žiakmi Duálnej akadémie a bola doň zabudovaná pojazdná kaviareň s kompletným servisom. Projekt vznikol pred dvoma rokmi a teraz sa stal realitou.

“Vďaka skúsenému tímu pracovníkov sa nám podarilo elegantne skĺbiť moderné technológie vo výrobných procesoch a pravé kávové umenie. Ide o inovatívne riešenie na mieru, ktoré v sebe spája odborné skúsenosti s výrobou vozidiel a našu lásku k autám.” Povedal Ľuboš Paška, tímlíder v pilotnej hale Volkswagen SLovakia, ktorý stál za zrodom coffee up!-u.

Elektromobil je vybavený profesionálnou kaviarenskou technológiou. Jej umiestnenie do takého malého vozidla bolo veľkou výzvou, no podarilo sa to. Vďaka tomu je schopný coffe up! pripraviť kávu rovnakej kvality, ako v ktorejkoľvek kaviarni.

Pri Starej tržnici v Bratislave

Káva, ktorú si môžete z tohto elektromobilu vychutnať, je BAR. Ide o zmes, ktorá obsahuje sedem typov kávových zŕn, prevažne z Južnej Amerky a Afriky. Vyznačuje sa orieškovou chuťou a bohatou cremou.

V aute sa okrem dvojpákového kávovaru nachádza chladnička, mlynček na kávu, vodovodná batéria na teplú vodu, barely s vodou, čistiace prostriedky a viacero úložných priestorov. Ak máte záujem vypiť si kávu z elektrického Volkswagenu e-up!, žiadny problém. Stačí prísť pred Starú tržnicu v Bratislave, kde je situovaný projekt up! city. Stretnúť sa s touto pojazdnou kaviarňou budete môcť aj na viacerých spoločenských podujatiach na rôznych miestach v Bratislave a jej okolí.

Náš tip
Záujem o prenájom elektrických vozidiel v centre Bratislavy narastá
18. júna 2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+