MojElektromobil

Najnovší Volkswagen Beetle je zatiaľ len druhou generáciou tohto legendárneho chrobáka. Je založený na platforme staršieho Golfa 6. Nemecká automobilka už pracuje na Golfe ôsmej generácie, no keby na trh prišla aj ďalšia generácia chrobáka, bolo by to veľmi zaujímavé.

volkswagen e-beetle

Nákresy už vraj existujú

Hovorí sa o tom, že Volkswagen plánuje nový štvordverový Beetle, ktorý by mal byť elektrický. Tieto informácie sú založené na nedávnych tvrdeniach riaditeľa Volkswagenu, Herberta Diessa a dizajnového riaditeľa Klausa Bischoffa. Obaja naznačili, že nový Beetle by mohol byť elektrický, no ešte predtým nemecká automobilka plánuje viac elektromobilov. Britský magazín Autocar hovorí, že Bischoff má k dispozícii pravdepodobný nákres. Kým sa ale vozidlo dostane do výroby, prejde ešte veľa času.

Náš tip
NEMECKÝ VOLKSWAGEN ZDVOJNÁSOBUJE INVESTÍCIU DO BATÉRIOVÝCH ČLÁNKOV. PÔJDE O TAKMER 50 MILIÁRD DOLÁROV

„Naším hlavným cieľom je vyššia produkcia bežnejších modelov. Výroba elektromobilu je náročná a ak toho naraz robíte príliš veľa, nikdy to nebude fungovať. Až potom sa môžeme sústrediť na exotickejšie autá.“

Ak sa predsalen nový elektrický Beetle stane realitou, ponúkne určite viac úložného priestoru a aj priestoru pre posádku, keďže elektrický pohonný systém nevyžaduje toľko priestoru, ako konvenčné riešenia.

Zdroj: insideevs.com

4. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+