MojElektromobil

Volkswagen ohlásil plány pre svoje elektrické modely už od roku 2020, pričom nechýba ani investícia do batériových článkov. S rozmachom elektromobility prichádza aj vyššia konkurencia a miestami ťažšia dostupnosť batériových článkov. Jednou z možností môže byť aj spomínaná investícia, ktorú nemecká automobilka takmer zdvojnásobila. Pôvodná investícia v hodnote 25 miliárd sa teraz navýši na celkovo až 48 miliárd dolárov.

Náš tip
TOTO JE OBRÁZOK PRIPRAVOVANÉHO ELEKTROMOBILU ZO SÉRIE VOLKSWAGEN I.D. | FOTO

Volkswagen a batériové články

Plány spoločnosti Volkswagen boli odhalené len pred pár dňami na tohtoročnom valnom zhromaždení pre akcionárov automobilky. Vychádzajú práve z predošlých predpokladov s názvom „Roadmap E.“ Tie boli odhalené v priebehu minulého roka. V rámci spomínaných plánov by mal byť kľúčový aj rok 2025. Do tohto roku chce koncern zaznamenať hneď 3 milióny elektrických vozidiel ročne. Toto číslo je však spoločné vrátane vozidiel Audi, Porsche, Škoda a ďalších dcérskych značiek.

„Počas posledných niekoľkých mesiacov sme spravili všetky kroky na realizáciu našich plánov s názvom „Roadmap E.“ Keď sme vlani uviedli spomínané plány, naše očakávania stúpli až na tri milióny elektrických vozidiel ročne, a to do roku 2025. Spolu s tým príde postupne 80 nových elektrifických modelov. V tomto roku sa k portfóliu skupiny ôsmich elektrických a plug-in hybridných vozidiel pridá ďalších deväť nových vozidiel, z ktorých tri budú plne elektrické.“ – povedal CEO spoločnosti Matthias Müller.

Dodávka akumulátorov je v súčasnosti mimoriadne obmedzená. Aj to je dôvod, prečo viacero výrobcov začína zvažovať vývoj vlastných článkov. Volkswagen pôvodne išiel vlastnou cestou, teraz však ide proti svojmu pôvodnému plánu a uzatvára s veľkovýrobcami dlhodobé zmluvy, aby ich povzbudili do investície v rámci vlastnej výrobnej kapacity. Zatiaľ čo niektoré položky týchto zmlúv sú záväzné, iné sa zas odvíjajú podľa vývoja na poli batérií a iných nákladov v rozmedzí desaťročia. Nemecká automobilka nezverejnila žiadne konkrétne mená zazmluvnených strán, predpokladom sú však spoločnosti ako LG Chem, Samsung SDI, Panasonic, CATL a ďalšie.

Zdroj: electrek.co

8. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+