MojElektromobil

Automobilka Volkswagen a softvérový gigant Microsoft oznámili začiatkom októbra významné partnerstvo. Obe spoločnosti budú spolupracovať na vývoji autonómneho systému automobilov spoločnosti Volkswagen. Systém pomenovaný ako Volkswagen Automotive Cloud  ako súčasť  Volkswagen We ekosystému sa cloude bude starať o všetky autonómne, digitálne a mobilné technológie spoločnosti Volkswagen a to hlavne ich budúcej línie elektromobilov Volkswagen ID. Systém bude bežať na cloudovom systéme Microsoft Azure. Od roku 2020 by malo byť na tento systém napojených viac ako 5 miliónov vozidiel Volkswagenu. Microsoft počíta kvôli kolaborácii so zamestnaním ďalších 300 zamestnancov.

Strategické partnerstvo s Microsoftom značne urýchli našu digitálnu transformáciu. Volkswagen ako jeden z najväčších výrobcov automobilov na svete a spoločnosť Microsoft so svojimi jedinečnými technologickými skúsenosťami sú mimoriadne dobre zosúladené spoločnosti. Spoločne budeme hrať kľúčovú úlohu pri formovaní budúcnosti automobilovej mobility.

Dr. Herbert Diess, CEO Volkswagen AG

 

Volkswagen využíva technológie, ktoré digitálne transformujú a dodajú prepojené automobily novými mobilnými technológiami jeho zákazníkom. Vedúce spoločnosti na svete bežia na Azure a sme nadšení, že spoločnosť Volkswagen vybrala spoločnosť Microsoft. Spoločne úplne zmeníme zážitok z jazdy u ľudí po celom svete.

Satya Nadella, CEO Microsoftu

Zdroj: electriccarsreport

Náš tip
Volkswagen plánuje vyrábať vo svojej továrni 100 tisíc elektromobilov ročne

 

 

 

7. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+