MojElektromobil

Zdá sa, že v nasledujúcom storočí čaká trh elektromobilov obrovský boom a automobilku Tesla poriadna konkurencia. Viacero tradičných automobiliek už na tieto roky ohlásilo uvedenie nie jedného, ale viacerých modelov automobilov s plne elektrickým pohonom. To samozrejme obnáša aj obrovskú reštrukturalizáciu výrobných liniek a továrni. Nejde pritom o jednoduchú zaležitosť. Aj momentálny líder na trhu elektromobilov americká spoločnosť Tesla, ktorá produkuje elektromobily niekoľko rokov, mal dlhú dobu problém splniť plán 5000 vyrobených modelov Tesla Model 3 týždenne. Nemecká automobilka Volkswagen ale už od štartu výroby elektromobilov počíta s pomerne vysokým počtom vyrobených elektromobilov – 100 tisíc modelov ročne.

Tento týždeň to potvrdil člen predstavenstva Volkswagen E-mobility Thomas Ulbrich. Podľa jeho slov začne predprodukcia prvých elektromobilov značky v ich továrni v meste Zwickau (Sasko) a už v roku 2020 by mala dosahovať oznámenú kapacitu 100 tisíc elektromobilov.

V polovici roku 2020 by mala byť továreň v Zwickau kompletne pretransformovaná z výroby automobilov so spaľovacími motormi na výrobu elektromobilov. To je ale len špička ľadovca. V ďalších rokoch plánujeme sieť ďalších továrni na elektromobily. Reč je až o 16 lokácia po celom svete behom 3 rokov. 

Thomas Ulbrich

Zdroj: electrek.co

17. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+