MojElektromobil

Nie je žiadnou novinkou, že automobilka Volkswagen sa snaží po kauze „Dieselgate“ napraviť si svoje meno ekologickým smerovaním značky. Jedným z projektov pod „eko-rodinou“ We je aj služba pre zdieľanie elektrických vozidiel s názvom We Share. Tú teraz automobilka oficiálne spúšťa v nemeckom Berlíne, pričom nasledovať budú aj ďalšie mestá.

Náš tip
PRIPRAVÍ NEMECKÝ VOLKSWAGEN NADUPADNÉ, ŠPORTOVÉ A ELEKTRICKÉ R-KO?
Náš tip
300 ELEKTROMOBILOV VW E-GOLF BUDE K DISPOZÍCII V LONDÝNE NA ZDIEĽANIE

Na štart 1500 elektromobilov

„Chceme motivovať mladých mestských používateľov, aby sa odhodlali k elektromobilite. Obyvatelia Berlína budú prví, kto bude môcť využiť elektrizujúci zážitok z nášho „We Share“ carsharingu (zdieľania vozidiel, pozn. red.)“ – hovorí Jürgen Stackmann zo spoločnosti Volkswagen.

Okamžite po štarte služby by malo byť v uliciach Berlína k dispozícii až 1500 vozidiel Volkswagen e-Golf. K nim sa neskôr pridá ešte 500 ďalších vozidiel typu Volkswagen e-up! Navyše služba We Share je len prvou z radu služieb, ktoré chce Volkswagen ponúkať v rámci svojej rodiny produktov We. Do tejto rodiny produktov navyše plánuje do roku 2025 investovať až viac ako 3,5 miliardy eur.

Model Volkswagen e-Golf sme si mohli prezrieť aj na tohtoročnom Bratislavskom autosalóne.

Zdieľanie áut sa v súčasnosti stáva pomerne dôležitým produktom v rámci portfólia samotných automobiliek alebo tiež firiem tretích strán. Nie je tak žiadnym prekvapením, že po roku 2020 by sa takáto služba mala rozšíriť aj do ďalších miest. Malo by ísť o veľkomestá s viac ako miliónom obyvateľov v Severnej Amerike a v Európe.

„Perspektíva poskytovania vozidiel na vyžiadanie je veľmi dobrá. Najkonzervatívnejšie prognózy pre Európu predpovedajú ročný nárast o 15 percent. Budeme pokračovať v rozvoji tohto trhu a sprístupnení tejto formy mobility ešte širšej skupine používateľov.“ – povedal Philipp Reth, dcérskej spoločnosti Volkswagenu UMI Urban Mobility.

Zdroj: inteligenttransport, fdrive

4. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+