MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 1. júna 2018

Londýn už má niekoľko aktivít, ktoré by mali viesť k zníženiu znečistenia ovzdušia v meste. Mnoho z nich sa zameriava častejšie využívanie elektromobilov. Zipcar oznámil, že v Londýne bude 300 čisto elektrických Golfov. Tie sa zaradia medzi flotilu automobilov na zdieľanie pomocou tejto služby.

Náš tip
VOLVO FE ELECTRIC: DRUHÁ GENERÁCIA ELEKTRICKÉHO NÁKLADIAKU, SLÚŽI NA ZBER ODPADU

Spoločnosť oznámila, že podľa prieskumu majú jej členovia stále väčší záujem o elektromobily. Keďže členov je až 200 tisíc, nie je to len reč pár desiatok ľudí, ale môžeme tu hovoriť už o naozaj veľmi veľkom množstve hlasov. Zipcar na to reaguje veľmi rýchlo a snaží sa týmto požiadavkám vyhovieť, výsledkom sú nové elekromobily, ktoré pre nich budú k dispozícii.

Podľa známych informácií, prvé Golfy budú nasadené už toto leto

  • prvých 100 elektromobilov bude k dispozícii už toto leto, do konca roka by ich malo byť 325
  • všetky z nich budú nové 100 percentne elektrické Volkswageny e-Golf
  • všetky tieto autá budú k dispozícii ako časť programu „by-the-minute zipcar Flex service“, ktorý dovolí členom automobil si požičať, previezť sa v rámci Londýna a zaparkovať hocikde
  • členovia Zipcar sa budú môcť do vozidiel dostať pomocou aplikácie Zipcar

Jonathan Hampson, riaditeľ Zipcar UK povedal:

Keďže už máme základňu vyše 200000 členov, tí radšej využívajú našu službu, akoby sa mali po Londýne voziť vo svojich autách. Sme na dobrej ceste dosiahnuť čistejšie prostredie a cesty. Vždy sme na cestách chceli vidieť čo najčistejšie vozidlá, takže sme hrdí na to, že s týmito Volkswagenmi dosiahneme nulové emisie.

Náš tip
NEMECKÝ VOLKSWAGEN ZDVOJNÁSOBUJE INVESTÍCIU DO BATÉRIOVÝCH ČLÁNKOV. PÔJDE O TAKMER 50 MILIÁRD DOLÁROV

Alison Jones, riaditeľka Volkswagen UK:

Toto je zaujímavý krok pre Volkswagen. Množstvo členov Zipcar zažije po prvýkrát jazdu elektromobilom a myslím si, že sa im to určite bude páčiť.  Všetci vieme, že e-Golf ponúka vysokú funkcionalitu a jednoduchosť používania. Obyvatelia mesta hľadajú alternatívy, aby nemuseli vlastniť auto a toto je jedna z nich. Navyše, elekromobily majú výhodu v podobe nulových emisií.

Po implementácii nových 35,8 KWh batérií dosahuje VW e-Golf dojazd až 200 kilometrov. 300 objednávok tohto modelu je dosť výrazný rozdiel pre Volkswagen, kvôli ktorému musia vyrábať 70 namiesto 35 kusov denne.

Zdroj: electrek.co

1. júna 2018
Fotománia

+