MojElektromobil

Volkswagen sa k téme nakoniec opätovne vyjadril a odhalil to, čo sa aj čakalo. Išlo o účelovo zverejnenú informáciu, ktorá mala zaujať a upozorniť na ich aktivity v e-mobilite. Voltswagen teda na autách automobilky vidieť nebudeme.


Pôvodný článok z 30. marca 2021:

VW sa má premenovať na VOLTswagen, spraví gesto na podporu elektromobility

Toto nie je prvý apríl, ale únik tlačovej správy. Ako informuje CNBC, automobilka chce ešte viac pritvrdiť na svojej ceste za podporou elektromobility. Jeden z ďalších signálov, že s elektrickou mobilitou to myslia naozaj vážne, je premenovanie americkej pobočky na Voltswagen of America.

Tlačová správa, ktorá informovala o tejto zmene, mala pôvodne vyjsť 29. apríla, no hneď po zverejnení bola stiahnutá. Hovorca Volkswagen sa k tomuto nechcenému odhaleniu odmietol vyjadriť. Pre CNBC sa však vyjadrila osoba blízka téme a autenticitu tejto informácie potvrdila. Svoju identitu z pochopiteľných dôvodov nechce odhaliť, nakoľko ide o informácie, ktoré ešte nemajú byť zverejnené.

V tlačovej správe sa ďalej uvádza, že zmena názvu z Volkswagen na Voltswagen má byť verejné vyhlásenie automobilky pre jej budúce smerovanie k e-mobilite. Značka Voltswagen má byť umiestnená na všetkých modeloch elektromobilov, pričom vozidlá s klasickým pohonom budú stále vybavené bežným VW znakom. Odlišovať sa však bude farebne. Vozidlá so spaľovacím motorom budú mať čierne logo, pričom na elektrických modeloch budú mierne sfarbené do modrej.

To sú v súčasnosti všetky informácie, čo k danej téme boli zverejnené. Bude zaujímavé sledovať reakciu Volkswagen a aj prípadné využitie nového názvu v praxi. Rovnako tak zostáva otázkou, či sa táto zmena bude dotýkať aj ďalších regiónov.

Aktualizované: Volkswagen informácie potvrdzuje na Instagrame: „Vieme, 66 nie je bežný vek pre zmenu mena, ale stále sme boli srdcom mladí. Predstavujeme Voltswagen. Podobné Volkswagen, ale s novým zameraním na elektrickú jazdu. Začíname s novým čisto elektrickým SUV ID.4.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Voltswagen (@vw)

Dôkazom je aj Power Day

Fakt, že Volkswagen sa skutočne snaží ísť smerom transformácie k elektrickej mobilite bola aj nedávna akcia Power Day, kde predstavili budúcnosť vlastných batérií. Technológiu batérií v krátkodobom horizonte vylepšia hlavne z dizajnového hľadiska. Už to zabezpečí väčšiu kapacitu či lepšie možnosti nabíjania. V dlhodobom horizonte, teda po roku 2025, už začínajú počítať aj s využitím solid-state batérií, ktoré opäť dramaticky vylepšia možnosti nabíjania.

Náš tip
Volkswagen zrýchli nabíjanie na 12 minút vďaka solid-state batériám

 

30. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+