MojElektromobil

Spoločnosť Volkswagen postavila auto, ktorým prekonala rekord v pretekoch Pikes Peak. To ale nie je všetko a automobilka sa pokúsi preraziť v ďalších pretekoch. Konkrétne sa jedná o The Goodwood Festival of Speed, ktoré sa konajú vo Veľkej Británii. Tento festival sa v posledných rokoch stal akousi prehliadkou elektromobilov. Minulý rok sa na týchto pretekoch objavili zaujímavé modely. Diváci mali možnosť vidieť koncept Zoe e-Sport či Nissan BladeGlidder.

Americká automobilka Tesla nezvykne ukazovať svoje elektromobily na všelijakých autosalónoch, no teraz plánuje postaviť veľký stánok, v ktorým bude chcieť predstaviť Model 3 v Európe. Na tomto festivale sa predstaví aj spomínaný model od Volkswagenu I.D.R. Pikes Peak.

Náš tip
POZRITE SI REKORD ELEKTRICKÉHO ŠPECIÁLU VOLKSWAGEN NA TRATI PIKES PEAK | VIDEO

„Skutočne sa teším na to, že si budem môcť znovu zajazdiť v tomto automobile počas festivalu Goodwood. Tieto preteky sú špeciálnym eventom, ktorý má svoju tradíciu. Predstavujú sa tu najlepší jazdci sveta v legendárnych autách a celé to sprevádza vynikajúca atmosféra. I.D.R model je síce stále mladý, no pokorenie rekordu v Pikes Peak pretekoch ho už teraz robí žijúcou legendou.“

Prekoná rekord?

S týmto elektromobilom plánujú prekonať aktuálny Goodwood Hillclimb rekord, ktorý bol stanovený ešte v roku 2013 elektromobilom Lola-Drayson B12 69/EV. Jeho čas bol 47,34 sekundy.  Celkový rekord v týchto pretekoch drží Nick Heidfeld, bývalý jazdec Formuly 1. Je z roku 1999 a trať dokázal prejsť za 41,6 sekundy. Vtedy sedel za volantom závodného špeciálu McLaren-Mercedes MP4/13 .

Rekord Nicka Heidfelda si môžete pozrieť na tomto videu:

Zdroj: electrek.co

12. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+