MojElektromobil
Slavo Dzuričko 10. júla 2018

Niet pochýb o tom, že špičkové elektrické stroje dokážu hravo v zrýchlení predčiť aj súčasné superšporty. Ako sú na tom však s obratnosťou a ďalšími atribútmi? O veľmi dobrú vizitku sa postarala nemecká automobilka Volkswagen. Tá so svojim elektrickým špeciálom dokázala zajazdiť nový rekord na známej trati Pikes Peak.

Náš tip
ZÁVODNÝ ELEKTROMOBIL VOLKSWAGENU OVLÁDOL KVALIFIKÁCIU NA ZNÁMOM PIKES PEAK

Volkswagen a elektrický špeciál

Pomerne náročnú horskú trať Pikes Peak International Hill Climb zvládol Volkswagen v novom rekorde. Nemecký výrobca teraz prináša video natočené helikoptérou, ktorá tento počin elektrického špeciálu stihla zachytiť. Špeciál Volkswagen I.D. R Pikes Peak zvládol náročný kopec v celkovom čase 7 minút a 57 sekúnd. Pokoril tak predošlý rekord, ktorý stanovil ešte v roku 2013 svetoznámy WRC pretekár Sébastien Loeb. Ten zvládol kopec na vozidle Peugeot 208 T16 za celkový čas 8 minút a 13 sekúnd.

Trasa dlhá takmer 20 kilometrov začína približne vo výške viac ako 2700 metrov nad morom a stúpa až do výšky takmer 4300 metrov nad morom na svojom vrchole. Trať si vyžaduje správnu rovnováhu vozidla, energetickú kapacitu a hmotnosť. Model z dielne spoločnosti Volkswagen vážil niečo nad 900 kilogramov, ponúkol 43 kWh batériu a až 680 konských síl. Z nuly na 60 míľ za hodinu (približne 96 km/h) to elektrický špeciál zvláda za 2,25 sekundy.

Zdroj: electrek.co

10. júla 2018
Fotománia

+