MojElektromobil
Slavo Dzuričko 6. júla 2018

Tému elektromobility aktívne rozvíja prakticky každý zo súčasných popredných výrobcov automobilov. Teraz prichádza nemecká automobilka Volkswagen s uvedením novej platformy pre zdieľane elektrických vozidiel. Ako bolo oznámené na udalosti v Berlíne, nová platforma by mala niesť meno WE.

Náš tip
VOLKSWAGEN PRICHÁDZA TAKTIEŽ S INVESTÍCIOU NA POLI „SOLID-STATE“ BATÉRIOVÝCH ČLÁNKOV
Nová platforma z dielne automobilky Volkswagen by mala niesť meno WE.

Volkswagen | WE

Volkswagen tvrdí, že prvé elektrické vozidlá, ktoré budú súčasťou novej platformy WE prídu v rámci Nemecka v priebehu roka 2019. Do roku 2020 by sa mala táto služba následne rozšíriť do veľkých európskych miest, do Severnej Ameriky a do Ázie. Platforma WE by mala podporovať aj riešenia tzv. „mikro-mobility.“ Pôjde o podporu menších vozidiel ako I.D. Cityskater alebo I.D. Streetmate, ktoré boli odhalené začiatkom tohto roka.

„Sme presvedčení, že trh so zdieľaním vozidiel má stále potenciál. Preto vstupujeme na tento trh konceptom jedného zdroja, ktorý pokrýva všetky potreby mobility od krátkej cesty, ktorá trvá len pár minút, až po dlhý dovolenkový výlet. Naše flotily budú pozostávať výlučne z elektrických vozidiel a preto budú poskytovať trvalo udržateľnú mobilitu s nulovými emisiami. To je inteligentný spôsob, ako zmierniť prehustenie v mestských oblastiach.“ – hovorí Jürgen Stackmann z Volkswagenu.

Automobilka navyše poskytuje svoje elektrické vozidlá ako elektrické flotily už aj v súčasnosti. Ide o služby tretích strán, ktoré využívajú elektrické vozidlá tohto nemeckého výrobcu. Napríklad spoločnosť Zipcar buduje flotilu vo veľkosti viac ako 300 elektrických vozidiel Volkswagen e-Golf, ktoré budú k dispozícii ako zdieľané vozidlá v Londýne.

Zdroj: electrek.co

6. júla 2018
Fotománia

+