MojElektromobil

Už je to mesiac, čo automobilka Volkswagen oznámila, že by chceli predbehnúť Teslu v objeme výroby elektromobilov. Konkrétne by to chceli stihnúť už do troch rokov s počtom 900 tisíc, až 1,5 milióna kusov. Tento cieľ im pomôže splniť aj aktuálna veľká objednávka robotov. Informuje Electrek.

Predbehnúť Teslu v objeme výroby bude pre Volkswagen náročné, no určite to nie je nedosiahnuteľný cieľ. Tesla má síce obrovské skúsenosti s výrobou elektrických áut, Volkswagen zase pracuje s dlhoročnou výrobou klasických áut so spaľovacím motorom. Všetko teda bude závisieť od toho, ako rýchlo a efektívne dokážu prejsť na výrobu plne elektrických áut. Prirodzene to bude záležať aj od záujmu o takéto autá, každopádne Volkswagen si ide suverénne za svojim cieľom.

Veľké očakávania od ID. série

Pre Volkswagen je séria ID. vozidiel určite veľmi dôležitá. Tieto autá sú postavené na úplne novej elektrickej platforme MEB, ktorá je v ďalších elektromobiloch z koncernu Volkswagen Group kľúčová. Len nedávno sa dostal do predaja model Volkswagen ID.3 a už o pár mesiacov príde aj väčší brat ID.4. Zároveň sa hovorí aj o ďalších, ešte väčších modeloch, avšak v rukáve majú aj elektrický minibus Volkswagen ID.BUZZ.

Práve pre modely Volkswagen ID.4 a ID.BUZZ objednali stovky robotov, ktoré sa postarajú o ich produkciu: „Volkswagen Passenger Cars a Volkswagen Commercial Vehicles pracujú ma transformácií do éry e-mobility, s čím súvisí aj konverzia tovární na e-mobilitu. Značka Volkswagen si práve objednala viac ako 1400 robotov od japonského výrobcu FANUC pre ich produkčné linky v Chattanooga a Emden. Volkswagen Commercial Vehicles si objednali ďalších 800 robotov pre ich fabriku v Hannoveri od švajčiarskeho výrobcu ABB,“ píše sa v oficiálnej správe.

Model ID.4 sa má vyrábať vo fabrike Chattanooga a Emden od roku 2022. Podľa slov automobilky má ísť o ich najpokročilejšie továrne v celom automobilovom priemysle: „Investujeme do najnovšej technológie, ako digitalizácia a automatizácia aj napriek súčasnej situácii.“ Objednané roboty majú byť určené najmä na produkciu karosérie a montáž batérie.

16. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+