MojElektromobil

Volkswagen plánuje priniesť na trh elektromobil, ktorý má byť určený pre masy. Je ním model ID3, ktorý ponúkne veľmi slušný dojazd, 3 verzie s rôznymi kapacitami batérie a zaujímavú cenu.

Automobilka spustila začiatkom tohto mesiaca predobjednávky, no stále nevieme, ako bude elektromobil vyzerať. Nejaké obrázky už síce existujú, ale automobil je na nich značne zamaskovaný. Avšak vieme, aké batérie bude obsahovať:

  • 45 kWh (dojazd 330 km WLTP)
  • 58 kWh (dojazd 420 km WLTP)
  • 77 kWh (dojazd 550 km WLPT)

Zaujímavá cena

Volkswagen má v pláne skresať cenu na menej, ako 30 tisíc eur s daňou. Minimálne na trhu v Nemecku. Ešte stále je veľa informácií zahalených rúškom tajomstva, no minimálne udávaný dojazd na tom nie je vôbec zle.

Prototyp už stihol otestovať samotný riaditeľ Volkswagenu, Herbert Diess a na pomoc si zavolal aj trénera nemeckého národného futbalového tímu, Joachima Löwa. Zábery z testovania si môžete pozrieť v priloženom videu.

Náš tip
Volkswagen berie elektromobilitu už naozaj vážne. Má odvážne plány do budúcna
29. mája 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+