MojElektromobil

Automobilka Volkswagen sa síce ešte pripravuje na prvé dodávky očakávaného modelu ID.3 zákazníkom, vo veľmi obmedzenom počte už po cestách jazdí aj väčší brat v podobe Volkswagen ID.4. Najnovšie fotografie ho zachytávajú v americkej Arizone.

V predaji do konca roka?

Pripravovaný model Volkswagen ID.4 sme už mohli vidieť v produkčnej verzii na prvých fotografiách. Tentokrát sa ho však podarilo zachytiť opäť, a to na parkovisku v Arizone. Síce hatchback ID.3 je už v predaji aj na Slovensku, zdá sa, že na elektrický cross-over od Volkswagenu nebudeme musieť dlho čakať. Prvé kusy by mohli byť doručené zákazníkom v Nemecku ešte koncom tohto roka. Volkswagen ID.4 je však zaujímavý aj pre Američanov – zatiaľčo ID.3 sa bude predávať len v Európe, väčšie ID.4 dorazí aj za veľkú mláku.

Volkswagen ID.3 nás prekvapil, elektromobil s dávkou vkusu a zaujímavým dojazdom | Prvá jazda

Výroba bude prebiehať ako v Európe, tak aj v Amerike, no za oceánom aktuálne ešte pracujú na prestavbe výrobných hál pre tento konkrétny model. Hovorkyňa výrobného závodu Volkswagen Chattanooga potvrdila, že aktuálne sú práce dokončené na 70 %. Avšak plány do istej miery narušila práve pandémia Covid-19. Budúci rok by mala nabehnúť pred-produkčná výroba a začiatkom 2022 majú na pláne spustiť sériovú výrobu a zároveň uskutočniť prvé dodávky zákazníkom.

S maskovaním a v pohybe

Koniec koncov, ID.4 sme už mohli vidieť aj na videu a nielen na statických obrázkoch. Na YouTube je možné nájsť hneď niekoľko videí, na ktorých sa ho náhodným okoloidúcim podarilo zachytiť za jazdy. Podobným príkladom je aj video nižšie, kde je však ID.4 s veľmi výrazným maskovaním.

Volkswagen ID.4 alebo Škoda Enyaq?

Sesterský model elektrického cross-overu od Volkswagenu je očakávaná Škoda Enyaq. V podstate ide o totožný model, avšak s mierne odlišnou výbavou, dizajnom či funkciami. Ide o podobnú situáciu ako pri Volkswagen ID.3 a Cupra el-Born od Seatu.

Škoda Enyaq by mala ponúknuť dojazd až 500 kilometrov na jedno nabitie, maximálnu rýchlosť 180 km/h či výkon nabíjania do 125 kW. Jednotlivé údaje sa samozrejme líšia od konkrétnej verzie, avšak podobné hodnoty môžeme očakávať aj pri ID.4.

 

11. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+