MojElektromobil

Volkswagen ID.3 je určite najdôležitejšie vozidlo automobilky za rok 2020. Dôležitú rolu bude hrať aj v roku 2021, kedy príde do predaja s optimalizovaným softvérom, lepším dojazdom a rýchlejším nabíjaním. Najvyššia verzia ale nie je až tak atraktívna, nakoľko je dostupná iba v 4-miestnom prevedení. Našťastie, to sa čoskoro zmení a dostupná bude aj 5-miestna verzia Volkswagen ID.3 Tour.

Volkswagen ID.3: aj 5-miestna verzia

Elektromobil Volkswagen ID.3 Tour so 77 kWh batériou je na Slovensku možné objednať od októbra minulého roka. Pri pomere ceny a ponúkaného dojazdu ide o veľmi zaujímavú kúpu, no celkovo dobré parametre kazí drobnosť, ktorá je pre množstvo ľudí zásadná prekážka. Ešte v priebehu minulého roka bolo potvrdené, že tento model bude dostupný iba v štvormiestnej verzii. Síce percento tých, ktorí využívajú všetkých päť miest v aute je minimum, nikdy neviete, kedy sa toto núdzové sedadlo hodí.

O to väčší problém to môže byť pre rodiny s deťmi, ktoré by tri zadné miesta mohli využívať pravidelne. Dobrou správou preto je, že Volkswagen ID.3 Tour 77 kWh bude dostupná aj v päť miestnej verzii. Potvrdil nám to e-mobility a mediálny expert pre produkty Volkswagen, Miroslav Straka. Predbežne by malo byť možné objednať ID.3 v tejto konfigurácii od 14. týždňa. Môžeme predpokladať, že cena tejto verzie bude mierne vyššia, avšak drobné zmeny nastanú aj vo výbave. Napríklad, verzia s piatimi miestami nebude obsahovať head-up displej.

Náš tip
Volkswagen ID.3: Ďalší skvelý elektromobil, ktorý potrápi konkurenciu | TEST

Volkswagen ID.4 a Škoda Enyaq

K prvým zákazníkom sa pomaly dostávajú aj elektromobily Škoda Enyaq a Volkswagen ID.4. Prakticky ide o totožné vozidlá od koncernových automobiliek. Rozdiely tu samozrejme sú, no zatiaľ môžeme hovoriť najmä o tých vizuálnych, nakoľko na tie najdôležitejšie si budeme musieť počkať až do testu. Po technickej stránke ide o úplne identické modely. V roku 2021 príde na trh množstvo nových elektromobilov, ktoré môžu zamiešať karty.

Tento týždeň očakávame predstavenie elektromobilu Mercedes-Benz EQA a v najbližších týždňoch bude naplno odhalený aj nový Hyundai Ioniq 5. Oba modely môžu prekvapiť parametrami, takže na konečné hodnoty sme určite zvedaví. Predstavenie oboch modelov budeme sledovať a všetky informácie vám prinesieme hneď ako budú dostupné. Stačí sledovať náš web alebo sociálne siete Facebook a Instagram. V posledných mesiacoch sme začali aj s videorecenziami, v ktorých sa snažíme zlepšovať a nájdete ich na YouTube.

18. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+