MojElektromobil

Nemecká automobilka Volkswagen odhalila svoj nový elektrický sedan I.D. VIZZION, ktorého úniky sme vám priniesli už v predošlých článkoch. Nový elektromobil prichádza v rámci karosérie “sedan” a ponúkne nielen futuristický dizajn, ale aj slušný dojazd na jedno nabitie či výkon elektromotora. Ide o hlavnú novinku pre tohtoročný autosalón v Ženeve z dielne automobilky Volkswagen.

Náš tip
NOVÁ ŠTÚDIA VOLKSWAGEN I.D. VIZZION NEMÁ VOLANT! PRÍDE OVLÁDANIE HLASOM?

Volkswagen a elektrický sedan

Séria I.D. je známa svojimi futuristickými funkciami. Už v roku 2020 by sme sa mali dočkať modelu I.D. a neskôr aj ďalších modelov s týmto prívlastkom. Model I.D. VIZZION, ktorý bol aktuálne odhalený, ponúkne 111 kWh batériu s celkovým dojazdom na úrovni až 665 kilometrov na jedno nabitie (vrátane regeneratívneho brzdenia). Samotný výkon dvoch elektromotorov sa následne zastavil na hodnote 225 kW.

Už podľa aktuálnych záberov je jasné, že Volkswagen chce, aby toto vozidlo jazdilo autonómne. Koniec koncov, neobsahuje ani volant. Realizácia tohto projektu by podľa slov automobilky mohla prísť približne v roku 2030. Je tak potrebné brať tento model skutočne ako vstup pre budúcnosť automobilov ako takých.

“Vo vízii toho, čo je možné do roku 2030, “digitálny šofér” I.D. VIZZION prevezme kontrolu nad vozidlom – bez volantu alebo viditeľných ovládacích prvkov. Koncept poháňa a autonómne riadi vozidlo v premávke, umožňuje cestujúcim sedieť a užívať si jazdu.” – znejú slová automobilky Volkswagen.

Aktuálne však nepoznáme finálny dátum predstavenia. Volkswagen ich zatiaľ odhalil len pre iné modely v rámci série I.D. Páči sa vám novinka z dielne spoločnosti Volkswagen? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co

7. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+