MojElektromobil

Najnovší Volkswagen Golf GTE prichádza s výkonom 200 kW (272 koní) a vďaka dodatočnému elektrickému výkonu prekonáva úroveň nového Golfu GTI, zatiaľ čo pred faceliftom disponovali obe verzie zhodným výkonom 180 kW. Navyše čisto elektrický dojazd modelu GTE je teraz na úrovni až 131 kilometrov. Štandardný Golf eHybrid bol navrhnutý s ohľadom na maximálny komfort a ponúka výkon 150 kW (204 koní) a ponúka elektrický dojazd 143 kilometrov. Výhodou je, že oba modely prichádzajú s možnosťou DC nabíjania. A je toho oveľa viac. Informácie o novinkách priniesla automobilka na svojom webe.

Nové pohonné jednotky

Nové plug-in hybridné pohony teraz ponúkajú vyšší výkon a elektrický dojazd výrazne nad magickou hranicou 100 km. Veľkou výhodou je prítomnosť rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom. Výkon vozidiel sa prenáša na predné kolesá prostredníctvom 6-stupňovej prevodovky s priamym radením, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre potreby PHEV modelov.

Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE | Zdroj: Volkswagen

Nový pohon je aj efektívny, a to vďaka prechodu na nový 1,5-litrový preplňovaný benzínový motor. Vozidlá ponúkajú takmer dvojnásobný trakčný akumulátor s kapacitou 19,7 kWh (predchodca mal kapacitu 10,6 kWh). Uvádzané dojazdy nad 100 km však zatiaľ berieme s rezervou, no v meste a v dobrých teplotných podmienkach by to novinky mohli zvládnuť.

Predĺžený elektrický dojazd

Automobilka tvrdí, že vďaka zvýšenému elektrickému dojazdu a podpore rýchleho nabíjania je možné obe vozidlá v každodennom živote používať aj ako čisto elektrické. To samozrejme platí v meste, pri dlhších cestách je tých 100 km stále jednoducho málo. Zaujímavý je však kombinovaný dojazd, ktorý by mal byť presne 1000 kilometrov.

Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Golf GTE | Zdroj: Volkswagen

Čo sa týka nabíjania, poteší, že palubná AC nabíjačka má štandardne výkon 11 kW, čo je v porovnaní s 3,6 kW predchodcom výrazné zlepšenie. Batéria by sa tak mala nabiť doplna približne za dve hodiny. Golf eHybrid a Golf GTE je však možné nabíjať aj DC prúdom, a to výkonom 50 kW.

Športový a pohodlný interiér

V prípade modelu GTE, ktorý je športový, je samozrejmé, že ponúka aj prémiové športové sedadlá v legendárnom karovanom vzore. Ďalej ponúka kožený multifunkčný volant s dekoratívnym obložením prístrojovej dosky a panelov predných dverí.

Nemali by ste prehliadnuť:

Golf eHybrid je ponúkaný v elegantnej verzii Style. Okrem komfortných sedadiel s poťahmi ArtVelours ponúka aj možnosti individualizácie. Napríklad 14-smerové elektrické nastavenie sedadla vodiča či 30-farebné podsvietenie.

Volkswagen Golf eHybrid
Volkswagen Golf eHybrid | Zdroj: Volkswagen

Informačno-zábavný systém Digital Cockpit Pro s navigáciou je už v štandarde, takže nie je potrebné priplácať. Displej infotainmentu má uhlopriečku 12,9 palca. Nechýba Travel Assist pre asistovanú jazdu do rýchlosti 210 km/h, Front Assist či Lane Assist.

Golf GTE a Golf eHybrid: Cena a dostupnosť

11 lakov teraz dopĺňajú 4 nové farby: Crystal Ice Blue, Anemone Blue, Oyster Silver a Grenadilla Black. Novinkou pri Golf GTE je čierno lakovaná strecha dostupná v rámci voliteľnej výbavy. Golf eHybrid je už teraz možné nakonfigurovať a objednať za cenu od 44 240 eur. Golf GTE začína na cene 46 745 €.

Náš tip
Návod: Ako zistiť degradáciu batérie na elektromobiloch značky Tesla?
20. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+