MojElektromobil

Na podujatí „NEXTGen“ v sídle BMW v Mníchove automobilka oznámila urýchlenie svojich plánov vo vývoji elektromobilov a predstavila koncept „BMW Vision M NEXT“.

„BMW Vision M NEXT poskytuje pohľad do budúcnosti športovej jazdy. Kým koncept BMW Vision iNEXT nám predstavuje budúcnosť autonómnej jazdy, koncept BMW Vision M NEXT ukazuje, ako môže najmodernejšia technológia poskytnúť čistejší a emocionálnejší zážitok z jazdy. V oboch konceptoch je dôraz kladený na pasažierov.“

Vyzerá to tak, že tento koncept je silne inšpirovaný dizajnom plug-in hybridného BMW i8 a mohol by naznačovať vzhľad ďalšej generácie tohto modelu:

 

„Koncept BMW Vision M NEXT“ je tiež plug-in hybridom – vyznačuje sa však omnoho dlhším elektrickým dojazdom – 100 km na jedno nabitie.

100 elektrických kilometrov a masívny výkon

Systém Power PHEV ponúka možnosť voľby medzi elektrickým pohonom 4×4, pohonom výlučne zadnej nápravy, a to buď elektricky alebo prostredníctvom benzínového 4-valca s turbodúchadlom. Výkon celého systému je masívnych 441 kW (600 koní) a dosiahne maximálnu rýchlosť 300 km/h. Z 0 na 100 km/h vyšprintuje len za tri sekundy.

K dispozícii je tiež režim BOOST +, ktorý slúži na krátkodobé zvýšenie maximálneho výkonu. S elektrickým dojazdom 100 km je BMW Vision M NEXT vhodné aj pre použitie v mestských centrách, kde v budúcnosti budú fungovať nízkoemisné alebo bez-emisné zóny.

Interiér je mimoriadne futuristický a ukazuje, že „Vision M NEXT“ je veľmi koncepčným vozidlom.

BMW neoznámilo žiadne plány na uvedenie tohto vozidla do výroby. Koncept slúži ako vízia športovéjo dizajnu BMW do budúcnosti.

 

26. júna 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+