MojElektromobil

Dopyt po zariadeniach s tradičným, tzv. vintage dizajnom, v súčasnosti rastie. Platí to o rôznych produktoch z viacerých priemyselných odvetví a bicykle nie sú výnimkou. Skĺbenie skutočne atraktívneho tradičného dizajnu a tých najmodernejších funkcií predstavujú aj elektrobicykle od spoločnosti Vintage Electric.

Ladné línie a ukryté technológie

Už na prvý pohľad je zrejmé, že nejde o žiaden tradičný bicykel. Dizajn sa podobá na bicykle, na ktorých možno jazdili vaši otcovia či dedovia. Pozornému oku ale určite neujde pokročilá technológia, ktorá dodáva bicyklu elektrický pohon. Výrobca ponúka hneď niekoľko modelov – Cruz, Scrambler a Tracker, ktorý je vyobrazený na fotografiách v tomto článku.

Náš tip
„Coolový“ elektrický motocykel od spoločnosti Alta Motors, podporovanej zakladateľmi Tesly

Vintage Electric Tracker, zdroj: bicycling.com

Skutočne ladné línie sú doplnené o moderné technológie. Odpruženie je ukryté v trubiciach, ktoré ponúkajú aj pekné kožené akcenty. Samotný pohon a väčšina elektroniky je ukrytá v ráme. Aj pri detailnejšej prehliadke si všimnete iba minimum káblov a ďalších súčiastok. Vďaka tomu je bicykel funkčným nástrojom, ale zároveň estetickým pohladením pre dušu.

Vintage Electric Tracker, zdroj: bicycling.com

Slušný dojazd a rýchle a nabíjanie

Špecifikácie bicykla Vintage Electric Tracker pritom nie sú vôbec zlé. Ponúka batériu s kapacitou 702 Wh s dojazdom asi 56 kilometrov. Batéria sa ale nabije za približne dve hodiny, čo vôbec nie je zlé a majiteľov to nebude obmedzovať ani pri každodennom nabíjaní. Poteší aj LED predné a zadné svetlo. Kabeláž k týmto svetlám je tiež vkusne ukrytá a dizajn samotných svietidiel zodpovedá tradičnému dizajnu bicykla.

 

Vintage Electric: Cena, ktorá zabolí

Žiaľ, atraktívnemu dizajnu a funkciám zodpovedá aj cena. Zobrazený model Tracker sa predáva za 4 995 USD. Model Cruz má rovnakú cenovku a terénnejšie vybavený Scrambler stojí až 6 995 USD. To sú už pomaly ceny menších nových automobilov, a tak si každý nový majiteľ zrejme dvakrát rozmyslí kúpu bicyklu od Vintage Electric.

Zdroj: Vintage Electric, bicycling.com

eautoportal zdielanie

6. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+