MojElektromobil

Takmer presne pred rokom vedci z belgickej univerzity KU Leuven odhalili vážnu chybu v bezpečnosti vozidiel Tesly. S obyčajným zosilovačom rádiového signálu dokázali oklamať bezkľúčové odomykanie v systéme Modelu S a za pár sekúnd si vozidlo odviezli preč. V reakcii na to Tesla vytvorila novú verziu svojho diaľkového ovládača, ktorý túto chybu opravil.

Nedávna krádež Tesly

Nedávno sme vás informovali o ukradnutej Tesle Model S v Londýne, ktorú zlodeji oklamali podobným spôsobom, pričom použili jednoduchú rozvodnú skrinku a zosilnili prenos signál spred domu majiteľa. Stačilo im na to pár sekúnd a drahý elektromobil bol fuč. Nie je však jasné, ktorú verziu diaľkového ovládača mala táto konkrétna Tesla.

Update firmvéru diaľkového ovládača Tesly

Nová verzia zvyšuje bezpečnosť

Tesla reagovala pravdepodobne aj na tento útok a ihneď zapracovala na bezpečnosti diaľkového ovládača. Vyvinula update firmwaru tohto ovládača a rozposlala do všetkých Modelov S po svete. Update sa dá nainštalovať len na druhú verziu tohto ovládača (v2).

Návod na inštaláciu updatu

Vyjadrenie spoločnosti Tesla

Vydávať sme bezplatnú aktualizáciu softvéru (2019.32), ktorá sa umožňuje niektorým majiteľom Modelu S aktualizovať svoje diaľkové ovládače vo svojom aute za menej ako dve minúty. Sme presvedčení, takúto možnosť nevie poskytnúť svojim majiteľom žiadny iný výrobca automobilov. Naše vozidlá majú jedinečnú schopnosť prijímať aktualizácie na diaľku (over the air updates), ktorá pravidelne zlepšuje funkčnosť a bezpečnosť našich vozidiel a ovládačov.“

Update firmvéru ovládača dokončený.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. augusta 2019
Zdroj: Wired

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+