MojElektromobil

Nie je tomu tak dávno, čo automobilky Toyota a Mazda uzavreli bližšie partnerstvo. To má priniesť synergický efekt najmä v oblasti vývoja elektrických vozidiel. Obe automobilky totiž v tejto oblasti zaostávajú za súčasnými lídrami. Najnovším krokom automobiliek je spojenie síl s globálnym výrobcom automobilových dielov Denso, v rámci ktorého vznikne samostatná spoločnosť. Tá sa bude špecializovať na vývoj technológií do elektromobilov.

Japonské automobilky Toyota a Mazda budujú v USA spoločnú továreň na výrobu vozidiel oboch značiek. Ďalším spoločným projektom je založenie spoločnosti, ktorá bude vyvíjať technológie pre budúce elektrické automobily, ktoré si budú obaja výrobcovia zdieľať. Tretím partnerom, ktorý bude súčasťou spoločného podniku „EV C.A. Spirit Co., Ltd.“ je japonský gigant vo výrobe automobilových dielov Denso.

Náš tip
Plány Mazdy: Elektromobily, hybridy a „dieselové motory na benzín“ od roku 2019

toyota mazda denso ev c.a. spirit co

Cieľom modulárna architektúra pre elektromobily

Podnik bude spočiatku zamestnávať 40 inžinierov zo všetkých troch spoločností, a to na „fulltime“. Toyota poskytne do vývoja svoju platformu Toyota New Global Architecture (TNGA), na ktorej bol ako prvý postavený model Prius (2015). Mazda sa postará o plánovanie produktov a poskytne odborné znalosti v oblasti  počítačového modelovania. Denso bude zdieľať svoje know-how, týkajúce sa elektronických technológií.

Primárnym cieľom spoločného podniku bude vyvinutie architektúry, na ktorej bude možné postaviť bežné osobné elektromobily, ako aj „SUV-éčka“ a ľahké nákladné automobily.

Zdroj: tlačová správa, titulný obrázok: kcrg.com

17. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+