MojElektromobil

Toyota chce investovať 2 miliardy dolárov do vývoja elektromobilov a hybridných vozidiel v Indonézii. Vo štvrtok sa japonská automobilka dohodla s indonézskym ministrom pre námorné záležitosti, Luhut Pandjaitanom.

Investície sa budú zvyšovať postupne, od tohto roku až do 2023, až kým nedosiahnu 2 miliardy USD. Indonézska vláda má údajne už plán rozvoja elektromobilov a Toyota si preto myslí, že táto investícia bude správna.

 

Investície budú najskôr putovať do vývoja hybridných vozidiel a neskôr do elektromobilov. Nielen Toyotu, ale aj iné automobilky láka práve indonézsky trh. Dôvodov je viacero – nižšie dane z elektriny či zásoby niklovej rudy. Indonézia by vďaka tomu mohla byť veľmi silnou krajinou pri vývoji batérií.

Nové partnerstvá pre Toyotu

Analytici sú však opatrnejší. Rýchlosť realizácie týchto ambícií by mohla napríklad stroskotať na tom, že niektoré z projektov si vyžadujú komplikovanú technológiu tavenia niklu.

Toyota začiatkom júna ohlásila nové partnerstvá na poli vývoja batérií, napríklad aj s čínskou firmou Contemporary Amperex Technology. Zaujímavým je aj partnerstvo so Subaru, s ktorým chce Toyota pracovať na vývoji elektrických SUV.

Tieto novinky by mohli viesť k záveru, že prioritou Toyoty budú elektromobily či hybridy. To ale pravda nie je. Okrem toho, že bude pracovať na nových technológiách do elektromobilov, stále sa bude plne venovať aj konvenčným automobilom, čo robila aj doteraz.

Náš tip
Toyota a Hyundai pozastavujú predaj vodíkových modelov, kvôli výbuchu v Nórsku
28. júna 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+