MojElektromobil

Toyota je automobilkou, ktorá je známa svojimi skvelými hybridnými vozidlami. S elektromobilmi je na tom ale slabšie, veľa modelov zatiaľ v ponuke nemá. Vyzerá to tak, že sa to v nasledujúcich rokoch bude snažiť zmeniť. Najnovšie informácie hovoria o tom, že obľúbený model Highlander príde aj ako elektromobil. Na tému upozornil portál Electrek. Po tomto modeli by mohli nasledovať aj ďalšie, ako napríklad Tacoma či Tundra.

Zatiaľ veľmi slabá ponuka elektromobilov od Toyoty

Toyota má na slovenskom trhu momentálne len jeden elektrický model, ktorý sme mali možnosť otestovať aj my. Všetko podstatné nájdete v článku Test Toyota bZ4X: Atraktívny elektromobil nielen do mesta. Okrem toho sa u nás predáva aj jeden model automobilky Lexus, ktorá patrí Toyote, konkrétne model RZ 450e. Viac informácií o ňom nájdete v článku Test Lexus RZ 450e: Lexusné vozenie s citeľným zrýchlením. Vráťme sa ale späť k Toyote.

Mohlo by vás zaujímať:

Automobilka napríklad na trhu v USA, kde sa jej darí pomerne výrazne, predala za prvý kvartál 2024 viac ako 565 000 vozidiel, avšak len 3500 z nich bolo elektromobilov. Ide ak len o 0,6 percenta z celkového predaja. Ostatným automobilkám sa v tomto smere darí lepšie, najviac momentálne predáva Tesla.

toyota koncept
Zdroj: Electrek

Aj napriek tomu, že japonská automobilka v predaji elektromobilov poriadne zaostáva, drží sa svojho štandardu a hybridnej stratégie. Vyzerá to tak, že elektromobily Toyotu až tak nezaujímajú. Zároveň určite nechce, aby jej ušiel v tomto segmente vlak, pretože sa ukazuje, že práve prechod na elektromobily bude pre automobilky kľúčový.

Prídu nové modely, vrátane Highlandera

Generálny riaditeľ americkej divízie Toyoty, David Christ, v tom má jasno. Hovorí, že automobilka bola a je odhodlaná vyrábať čisto elektrické vozidlá. Sľubuje, že v budúcnosti uvidíme viac takýchto modelov, vrátane elektrického Highlandera. Nové elektrické SUV by malo ponúknuť napríklad tri rady sedadiel a vyrábať by sa mal v Georgetowne v USA.

Pôjde tak o prvý elektromobil od Toyoty made in USA. Automobilka už investovala do modernizácie továrne viac ako 1,3 miliardy dolárov. Elektrické SUV s 3 radami sedadiel by mala predstaviť aj sesterská automobilka Lexus, avšak o aký model pôjde, ešte nevieme.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Poznáme najlepšie elektromobily na Slovensku
20. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+