Toyota využíva umelú inteligenciu pre vývoj novej generácie batérií

Projekt je vedený pod záštitou výskumného inštitútu automobilky Toyota v USA, ktorá bude spolupracovať s ďalšími organizáciami, univerzitami a vedcami v krajine. Hlavným cieľom projektu je nájdenie nových materiálov pre batérie a palivové články, a to práve za pomoci umelej inteligencie a strojového učenia. Pomocou nich sa má tento proces zautomatizovať a výrazne urýchliť.

Náš tip
Relatívne jednoduchá technológia má zabezpečiť elektromobilom dojazd až 1 000 km
Ilustračný obrázok. Zdroj: cleanfuelconnectionnews.com

 

Vďaka novým materiálom lepšie parametre

Práve hľadanie nových materiálov je pre výrobu batérii jedným z kľúčových faktorov. Vďaka nim vieme ovplyvňovať parametre, ako sú kapacita, energetická hustota či počet nabíjacích cyklov. Nájdenie toho správneho materiálu však nie je vôbec jednoduché a niekedy trvá dlhé roky, kým dôjde k objavu, ktorí celé odvetvie posunie o krok vpred.

Toyota považuje umelú inteligenciu za technológiu, ktorú je možné aplikovať v celej rade priemyselných odvetví. Sme hrdí na to, že ju teraz môžeme použiť pre zdokonalenie materiálov, ktoré položia základy pre čistejšiu budúcnosť a naplnenie vízie Toyoty znížiť produkciu emisií CO2 o 90% u všetkých nových automobilov, a to do roku 2050.

Súvisiacie články
SÚVISIACE ČLÁNKY: Toyota Mirai je poháňaná vodíkom, na jedno natankovanie prejde až 500 km

Pripomíname, že Toyota po 20 rokoch vývoja hybridného pohonu, ktorého stelesnením je predovšetkým model Toyota Prius, ako aj vývoji vodíkovej Toyoty Mirai, konečne zamerala svoj pohľad aj na elektromobily. Už teraz sa tešíme na “elektro-novinky” z jej kuchyne.

Zdroj: electrec.co, titulný obrázok: forbes.com

Disqus Comments Loading...

Vážení čitatelia a návštevníci portálu MojElektromobil.sk, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu tak súhlasíte s používaním týchto súborov.