MojElektromobil

Výskumníci zo spoločnosti Toshiba vyvíjajú lithium-ionové batérie novej generácie, ktoré by mohli nahradiť aktuálne používané články. Vývoj napreduje veľmi sľubnými krokmi a možno sa onedlho dočkáme oficiálneho predstavenia úplne nového druhu batérií. Prototyp TNO/NCM zdvojnásobuje objemovú hustotu, zatiaľ čo stále dokáže udržať svoju kapacitu aj pri dlhodobom rýchlom nabíjaní.

tesla model 3 na predaj

Náš tip
TESLA MODEL 3 DOKÁZALA PREJSŤ TAKMER 1000 KILOMETROV NA JEDNO NABITIE

Samé výhody

Výsledkom tohto výskumu by mali byť teda batérie, ktoré pri rovnakej veľkosti pojmú až dvojnásobok energie a taktiež rýchlosť nabíjania by mala byť vyššia.

„Elektrochemické vlastnosti elektród TiNb2O7 (TNO) počas skladovania lítia boli študované s cieľom vyvinúť alternatívnu anódu s  rýchlym nabíjaním a dlhou životnosťou. Kompozitná elektróda s vysokou hustotou vykazuje vysokú rýchlosť, dlhú životnosť a vysokú objemovú kapacitu. Tá je viac ako dvojnásobná.“

Po 7 000 dobíjacích cykloch bola kapacita tejto batérie na úrovni 86 %, čo vôbec nie je zlé. Ich životnosť je predpokladaná až na 14 000 nabíjacích cyklov. Bolo preukázané, že tieto batérie by sa mohli výborne hodiť do automobilového priemyslu. Ideálne pre elektromobily. Zrýchlilo by sa nabíjania, zvýšil dojazd a nijako by tým neutrpela životnosť batérií.

Zdroj: insideevs.com

11. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+