MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 29. mája 2018

„Hypermiling“ systém spôsobu jazdy tak, aby automobil dosiahol čo najväčší dojazd na jedno plné natankovanie/nabitie. Nie je to síce nijako užitočné ukazovadlo, koľko toho vozidlo zvládne v bežnej premávke, no je to zaujímavý spôsob, ako ukázať, koľko dokáže elektromobil prejsť na jedno nabitie, pokiaľ sa jazdí štýlom, ktorý zaručuje maximálny možný dojazd.

Nový rekord je 965 kilometrov

Tesla Model 3 teraz nastavila nový rekord, keď dokázala na jedno nabitie prejsť až 606 míľ (približne 975 kilometrov). Minulý víkend sa majitelia tohto modelu Erik Strait a Sean Mitcher rozhodli skúsiť to a 606 míľ je výsledok. Test bol robený na normálnych verejných cestách.

Náš tip
TESLA MODEL 3 MÁ PODĽA EPA VÄČŠÍ DOJAZD, AKO DEKLARUJE VÝROBCA

Ich cieľom bolo 965 kilometrov, ktorý splnili. Výsledkom je zápis v Guinessovej knihe rekordov za najdlhšiu vzdialenosť prejdenú elektromobilom na jedno nabitie. Tento pokus sa skladá hlavne z pomalej jazdy. Okrem toho, kvôli zníženiu spotreby energie je taktiež potrebné vypnúť čo najviac systémov, ktoré môžu spotrebovať energiu – napríklad klimatizáciu. V prípade Tesly Model 3, Strait a Mitchel zistili, že ideálna rýchlosť jazdy je do 40 km/h. O 32 hodín bol rekord na svete.

Náš tip
TESLA MODEL S BUDE MAŤ 2-NÁSOBNÝ DOJAZD VĎAKA VODÍKOVÉMU POHONU. POSTARÁ SA O TO HOLANDSKÁ FIRMA

Celý test streamovali na Youtube. Video môžete vidieť nižšie. Varovanie: „hypermiling“ je pravdepodobne najnudnejší motošport zo všetkých 🙂

Je to veľmi dobrý výkon. Model 3 tak porazil Model S P100D, ktorý dokázal prejsť na jedno nabitie presne 900 km. Elon Musk v roku 2015 povedal, že očakáva, že ľudia v roku 2017  dosiahnu dojazd 965 km na elektromobiloch značky Tesla. Vyzerá to tak, že sa nemýlil. Samozrejme, dojazd pri bežnej jazde sa týmto číslam ani nepribližuje.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. mája 2018
Fotománia

+