MojElektromobil

Dnes sme si vyzdvihli na test elektromobil, ktorý získal za svoju pomerne krátku dobu pôsobnosti množstvo ocenení po celom svete. Je charakteristický výborným pomerom cena/výkon, efektívnou pohonnou jednotkou, bohatou základnou výbavou a vysokou zostatkovou hodnotou. Jeho koeficient odporu vzduchu je totožný s Teslou Model S, ktorá bola svojho času najaerodynamickejším sériovým vozidlom sveta. Niet preto divu, že ho automobilka nestíha vyrábať. Reč je o elektromobile Hyundai Ioniq Electric.

Náš tip
Dopyt po elektromobile Hyundai Ioniq donútil automobilku zvýšiť jeho produkciu o 50 %
 
Neváhajte a pomôžte nám tvoriť obsah. Pri tejto príležitosti radi uvítame Vaše návrhy a postrehy ohľadom samotného testu vozidla. Môžete tak pomôcť aj ďalším čitateľom a záujemcom o tento model. Postarajme sa tak spoločne a rozvoj a propagáciu elektromobility na Slovensku. Stačí pridať komentár pod článok. Ďakujeme!

Hyundai Ioniq Electric – základné údaje

  • Typ pohonu: Elektrický
  • Kapacita batérie: 28 kWh
  • Dojazd: 280 km (NEDC)
  • Výkon: 88 kW, 295 Nm
  • Cena: od 35 490 €
  • Štátna dotácia: 5 000 €
Náš tip
Novinka! Zabezpečíme Vám skúšobnú jazdu na vybranom e-aute, stačí vyplniť jednoduchý formulár


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+