MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 24. februára 2018

O veľmi nezvyčajné spojenie dvoch automobilov sa postaral Jason Hughes zo spoločnosti HSR Motors. Spojením súčastí Tesly a Hondy vznikla originálna “Teslonda”. Hughes nakúpil množstvo použiteľných náhradných dielov z elektromobilov Tesla Model S a Model X, ktoré napr. zostali zdemolované po búračkách. Niektoré sa mu podarilo zreparovať a začal tvoriť rôzne projekty. Ako príklad poslúži zásobník elektrickej energie do domácnosti, alebo aj spomínaná Teslonda.

Čo má Teslonda pod kapotou?

Teslonda využíva vonkajšie časti Hondy Accord z roku 1981, pričom elektrický motor z Tesly poháňa zadnú nápravu. Auto beží na batérie z Chevrolet Volt. Ak vás zaujíma, čo má Teslonda pod kapotou, je to upravená pohonná jednotka Performance Large Tesla Drive Unit z dielne HSR a jej výkon je 536 koní.

Zrýchlenie je podľa popisu videa 2,7 sekundy z 0 na 100 km/h. Asfalt má však teplotu 38 stupňov Celzia a pneumatiky sú studené, sťažuje sa používateľ “Jimmy Built” na YouTube, kde sa zjavilo video. Jimmy vraví, že by mohli dosiahnuť aj zrýchlenie v podobe 2,5 sekundy. Držíme palce!

HSR Motors predávajú batériové moduly Tesla, pohonné jednotky, upravený riadiaci systém umožňujúci ovládať Tesla motory na podobné projekty, ako je Teslonda. Toto pritom nie je prvý podobný “hybrid” a časom zrejme bude vznikať viacero podobných zlúčenín.

Zdroj: electrek.co

24. februára 2018
Fotománia

+