MojElektromobil

Začiatkom októbra svet obletela správa, z ktorej Tesla rozhodne nemôže byť nadšená. Čerstvý majiteľ Tesla Model Y si svoje auto odvážal z predajne, pričom po pár kilometroch jazdy po diaľnici z auta odletela strecha. Tesla už niektoré vozidlá Model Y začali zvolávať na kontrolu strechy do servisu.

Že sa stal z Model Y kabriolet môže pôsobiť vtipne, no v skutočnosti ide o dosť nebezpečnú chybu. Tesla sa k tejto situácii od jej zverejnenia nevyjadrovala, no zdá sa, že teraz prichádza s prvými krokmi. Web Insideevs si všimol, že v skupine Tesla Model Y na Facebooku jeden z majiteľov napísal, že ho Tesla zavolala do servisu kvôli kontrole strechy. Je viac ako jasné, s čím toto zvolávanie súvisí.

Spomínaný web sa daného majiteľa rozhodol kontaktovať s cieľom získať viac informácií: „Dostal som e-mail od Tesly s požiadavkou priviesť moje vozidlo, aby sa mohli uistiť, že strecha je bezpečná.“ Bohužiaľ, po kontrole sa zistilo, že aj jeho vozidlo nie je bezchybné: „Zistili, že bola chybná. Nepovedali, kde presne bola chyba a iba mi oznámili, že oprava potrvá pár dní.“

Napokon sa v skupine ozvali aj ďalší, ktorí mali problémy so strechou či zadným oknom. Zároveň tu bola spomenutá informácia, údajne od technika, že Tesla mala zvolávať veľký počet áut vyrobených pred a po vozidle, ktoré počas jazdy stratilo strechu.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+