MojElektromobil

Tesla Gigafactory v kalifornskom meste Fremont musela pozastaviť výrobu elektromobilov na dva celé dni. K tomuto kroku ich dotlačil výpadov v dodávke niektorých súčiastok. Po opätovnom rozbehnutí výroby sa automobilka musí vysporiadať s vysokým záujmom o nové facelift modely Tesla Model S a Model X.

Výpadok výroby a veľký záujem

Web Electrek získal e-mail od jedného zamestnanca automobilky Tesla, v ktorom ich Elon Musk informoval o pozastavení výroby. „Zaznamenávame zopár problémom s dodávkami, takže sme sa rozhodli zastaviť výrobu vo Fremonte na pár dní, aby sme mohli spraviť vylepšenia niektorých zariadení a údržbu,“ napísal Elon Musk v predmetnom e-maili. Len pred pár dňami potvrdil na svojom Twitteri, že výroba opäť nabehla, no zároveň musia riešiť ďalšie, ale pomerne vítané problémy.

Náš tip
Faceliftovaná Tesla Model S a Model X je tu: Výrazné zmeny interiéru a pohonu

Príprava výrobných liniek pre nové facelift verzie Tesla Model S a Model X sa takmer blíži ku koncu a už budúci štvrťrok chcú spustiť výrobu na maximum: „Výroba vo Fremonte opäť nabehla a v najbližších dňoch výrazne zrýchli na maximum pre Model 3/Y,“ dodáva. Muska určite veľký záujem o nové verzie vlajkových lodí Tesla Model S a Model X teší, pričom nových zamestnancov zháňa aj na Twitteri: „Záujem je vysoký, takže čoskoro budeme musieť nabehnúť na dve zmeny. Prosím, odporučte známym, aby sa prihlásili.

Tesla nie je jediná

Zastavenie výroby ale nepostihlo iba automobilku Tesla. Nedostatok potrebných súčiastok, konkrétne mikročipov, zasiahol aj ďalšie veľké automobilky. Ako uvádza web CNBC, podobný problém zasiahol aj General Motors, Volkswagen či Ford. Súčasné vozidlá sú plné rôznych mikročipov, ktoré sa stávajú druhým srdcom celého vozidla. Prípadné výpadky na strane ich dodávateľa môžu zasiahnuť aj automobilový priemysel.

CNBC upozorňuje, že výpadok konkrétne vo fabrike Tesla môže súvisieť s nedávnym výkyvom počasia v Texase. Samsung tu totiž musel prerušiť výrobu čipov z dôvodu zastavenia dodávky prúdu. Automobilka pritom mala pred pár rokmi informovať, že čipy do ich áut sú vyrábané práve v danej fabrike v Texase.

 

1. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+