MojElektromobil

Minulý piatok v Los Angeles začal bez jasnej príčiny horieť elektromobil Tesla Model S, a to bez toho, aby bol účastníkom dopravnej nehody. Podľa vlastníka elektromobilu začal horieť pri ľavej prednej pneumatike počas bežnej dopravnej prevádzky. Incident nahlásila Tesle prostredníctvom svojho Twitter účtu herečka Mary McCormack známa zo seriálu Západne krídlo. Elektromobil patril jej manželovi – producentovi a režisérovi Michaelovi Morrisovi.

Náš tip
POZRITE SI NOVÝ INTERIÉR ZNÁMYCH ELEKTROMOBILOV TESLA MODEL S/X

Tesla Model S v plameňoch

“Toto sa dnes stalo stalo môjmu manželovi a jeho autu. Žiadna nehoda, z ničoho nič, v premávke v Santa Monica Boulvard. Ďakujem milému páru, ktorý ho na to upozornil, aby zastavil. Ďakujem bohu, že v aute s nim neboli naše tri deti.”

Web Electrek.co kontaktoval výrobcu Tesla ohľadne incidentu a jeho hovorca vydal vyhlásenie:

“Ponúkame miestnym úradom podporu a pomoc s vyšetrovaním incidentu. Sme radi, že náš zákazník je v bezpečí.”

V prípade tohto incidentu je veľmi pravdepodobným dôvodom zle vyrobená batéria. Potvrdiť to však musí až dôkladné vyšetrovanie. Elektromobily Tesla sa v posledných mesiacoch viackrát ocitli v plameňoch, ale vždy to bolo dopravnej nehode. Výrobca Tesla ale uvádza, že jeho vozidlá sa v plameňoch ocitajú 10-krát menej než vozidlá so spaľovacími motormi.

Zdroj: electro.co.uk


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+