MojElektromobil

Tesla pred pár hodinami zverejnila výsledky za 1.kvartál 2020. Aj napriek pandémii koronavírusu vyrobila 102-tisíc elektromobilov, 88-tisíc stihla doručiť zákazníkom.

Výroba

Tesla vyrobila 87 282 kusov Modelu 3 a Modelu Y. Luxusnejšie elektromobily Model S a Model X predstavovali 15 390 výrobených kusov. Spolu automobilka vyrobila 102 672 vozidiel s medziročným nárastom +33%.

Dodané vozidlá zákazníkom

Určitá časť vozidiel je logicky na ceste k zákazníkom po celom svete a čísla dodávok sa tak líšia od tých výrobných. Tesla dodala do rúk zákazníkov 76 200 kusov Modelov 3 a Y a 12 200 kusov Modelu X a S. Suma dodávok je 88 400 a medziročný nárast +40%.

Crossovery Model Y pred fabrikou Fremont
Crossovery Model Y pred fabrikou Fremont (Zdroj: u/apowerful – Reddit)

Crossover Model Y sa začal vyrábať v januári 2020 a zákazníkom sa začal v USA dodávať presne 13.marca.

Tesla musela kvoli pandémii zavrieť fabriku Giga Shanghai (už opäť funguje) a výrazne obmedziť prevádzku vo fabrike vo Fremonte a New York. V newyorskej fabrike bola Tesle nariadená výroba ventilátorov a medicínskych ochranných pomôcok. Tieto obmedzenia sa odrazia na číslach v druhom kvartáli.

Výsledky Q1 boli dobrou správou pre burzy, kde ceny akcie Tesly vystrelili o 9% vyššie. Finančné výsledky by mala Tesla zverejniť o niekoľko dní. Prečítajte si tlačovú správu Tesly na tomto odkaze.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. apríla 2020
Zdroj: Tesla

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+