MojElektromobil

Tesla sa aktuálne pripravuje na takzvaný “Battery Day”, kedy bude informovať o horúcich novinkách na poli svojich technológií, ako aj o svojich plánoch pre najbližšiu budúcnosť.

Na informácie sú zvedaví jednak akcionári, ale aj celá elektromobilová obec. Akcia prebehne dnes vo večerných hodinách a očakávania sú skutočne vysoké. Elon Musk ich však už v predvečer akcie začal trochu krotiť.

Cez sociálnu sieť Twitter informoval, že Tesla s “veľkoobjemovou” výrobou vlastných batériových článkov nezačne skôr než v roku 2022, čo ovplyvní projekty Cybertruck, Tesla Semi a Roadster.

To, že Tesla plánuje vyrábať batérie vo vlastnej réžii nie je žiadnym veľkým prekvapením. Minulý týždeň sa dokonca do obehu dostala fotografia, ktorá má zachytávať prvú in-house batériu od Tesly.

Ako ale pripomenul web Electrek, pripravovaná je stále len pilotná prevádzka výrobnej linky vo Fremonte. Divízia “Tesla Grohmann”, ktorá je zameraná na automatizáciu procesov, momentálne pripravuje potrebné stroje pre veľkovýrobu.

To znamená, že s masovou produkciou sa ešte nejaký ten čas nedá počítať, čo už koniec-koncov oficiálne potvrdil aj Elon Musk.

Tesla teraz plánuje zvýšiť odber batérií od svojich partnerských spoločností Panasonic, LG a CATL, prípadne aj od ďalších partnerov. Upozorňuje však, že hoci všetky články distribučného reťazca pôjdu naplno, stále to nemusí pokryť potrebný dopyt.

Od roku 2022 môže dochádzať k nedostatku batérií, a preto Tesla plánuje podniknúť vlastné kroky. Viac sa zjavne dozvieme už dnes v noci.

22. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+