MojElektromobil

Vybrané nabíjacie stanice Tesla Supercharger v Maďarsku sú od rána 8.12.2023 sprístupnené pre všetky elektromobily. V rámci pôvodných plánov boli nabíjacie stanice dostupné len pre elektromobily značky Tesla, neskôr spoločnosť rozbehla program Non-Tesla Supercharger Pilot Program, ktorý ich umožnil využívať všetkým bez rozdielu.

Samozrejme, za predpokladu, že ide o elektromobily vybavené kompatibilným konektorom CCS. Ešte začiatkom marca boli týmto spôsobom nabíjacie stanice Tesla Supercharger “otvárané” v 15-tich krajinách EÚ. V tom čase sa s rovnakým krokom začalo aj v Spojených štátoch. Typicky sú pre majiteľov všetkých elektromobilov sprístupnené „vybrané nabíjacie stanice Tesla Supercharger“, nie úplne celá sieť v daných krajinách.

To sa deje aj v Maďarsku. Ako informuje portál Villanyautósok, otvorených bolo 8 z 10 maďarských staníc Tesla Supercharger. Cena za nabíjanie je stanovená na 266 HUF/kWh, čo je v prepočte približne 0,70 €, platí pre nabíjanie bez aktivovaného mesačného programu. S aktívnym mesačným predplatným vo výške 5000 maďarských forintov (13,07 €) sa cena nabíjania dostáva na rovnakú úroveň ako pre elektromobily Tesla, teda 0,51 € za 1 kWh.

Zdroj: Villanyautósok

 

Majitelia elektromobilov bez ohľadu na značku môže v Maďarsku využívať Tesla Supercharger na lokalitách:

  • Budapešť, Szentendrei út 115.
  • Debrecín, obchodný dom Auchan
  • Fót, obchodný dom Auchan
  • Törökbálint, obchodný dom Auchan
  • Szigetszentmiklós, obchodný dom Auchan
  • Miškovec, obchodný dom Auchan
  • Segedín, obchodný dom Auchan
  • Stoličný Belehrad, obchodný dom Auchan
Náš tip
Najväčšia Tesla Supercharger lokalita na Slovensku je už v prevádzke!
8. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+