MojElektromobil

Tesla dnes oznámila vylepšenia svojich vlajkových lodí Model S a Model X. Predstavila nové pohonné jednotky, modernizované odpruženie a ďalšie vylepšenia.

Tesla má vylepšený synchrónny elektromotor s permanentným magnetom

Nová pohonná jednotka

Pred pár dňami sme informovali o aktualizáciách, ktoré Tesla plánuje priniesť do svojich Model S a Model X – počnúc novým hnacím ústrojenstvom.

Tesla prináša svoj vylepšený synchrónny elektromotor s permanentným magnetom, ktorý bol prvýkrát vyvinutý pre Model 3.

Tesla hovorí, že výsledkom efektívnejšieho motora je vyše ako 10% predĺženie dojazdu:

„Čistý efekt je vyše 10% predĺženie dojazdu, [pohonná jednotka] je efektívnejšia tak v smere prúdenia energie z batérie do motora, ako aj spätne do batérie cez rekuperačné brzdenie. Okrem zvýšenia dojazdu, sa výrazne zvýšenili aj výkon a krútiaci moment vo všetkých variantoch Modelu S a X, vrátane lepšej akceleračné časy z 0-100 km/h.

Verzie Long Range Modelu S a X (verzie s najdlhším dojazdom) majú po novom 595 km, resp. 523 km dojazdu. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h Long Range verzie Modelu S sa napríklad zlepšilo zo 4,3 sek. na 3,8 sek.

Podľa Tesly tieto verzie stále používajú rovnakú batériu s kapacitou 100 kWh.

Tesla tiež vracia do ponuky verzie Standard Range pre oba modely – tieto verzie boli prednedávnom v konfigurátore zrušené.

Rýchlejšie nabíjanie pre Model S/ X

Tesle sa podarilo upgradovať aj nabíjací výkon pre Model S/X:

„Model S a X, sú v spojení s efektívnejším dizajnom hnacej jednotky teraz schopné dosiahnuť nabíjací výkon 200 kW na nových Superchargeroch V3 a výkon 145 kW na Superchargeroch V2. Tieto zlepšenia umožňujú zákazníkom dobiť svoje elektromobily o 50% rýchlejšie. “

Nový plne adaptívny podvozok

Automobilka prináša aj ďalšie vylepšenia.

„Modernizovali sme aj systém vzduchového odpruženia podvozku pre Model S/X na plne adaptívne odpruženie, vďaka čomu bude jazda aj pri použití Autopilota ešte pohodlnejšia a pri dynamickej jazde dodá vozidlu lepšie jazdné vlastnosti.“ 

Tesla uvádza na trh vylepšené vlajkové lode Model S a Model X

Ďalšie vylepšenia

“V súlade s našou filozofiou neustáleho inovovania sme prepracovali aj niekoľko komponentov na Modeli S a X. Tieto aktualizácie zahŕňajú nové ložiská kolies a nový dizajn pneumatík pre zlepšenie dojazdu, jazdných vlastností a riadenia.“

Ludicrous Mode zadarmo

Tesla ponúkne okrem spomenutých vylepšení všetkým existujúcim majiteľom Modelu S a X pri kúpe nového Performance Modelu S/X režim Ludicrous Mode v hodnote 20 000 USD úplne zadarmo.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

24. apríla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+