MojElektromobil

Tesla predstavila produkt Solar Roof už pred pár rokmi, no odvtedy sa záujemcovia nedočkali výrazného rozšírenia tejto strechy. Dostalo ju zopár majiteľov, no Tesla mala problémy so samotnou inštaláciou ako aj s cenovou politikou. Pozrite sa na zaujímavú inštaláciu z Kansasu, ktorá trvala 4 dni.

Tesla sa stále snaží urýchliť proces inštalácie týchto striech a zisťuje detaily a nedostatky celého procesu. Jednu zo vzorových inštalácií Tesla vykonala na rodinnom dome v Kalifornii, po pár mesiacoh rodina ušetrila vďaka streche 400 USD. V Európe bude strecha dostupná zatiaľ na silných trhoch.

V 3-minútovom zrýchlenom videu nižšie vidíte inštaláciu solárnej strechy Tesla pri meste Topeka v Kansase. Ide o plochu celkovo 372 m2 a má výkon 15 kW. Proces trval 4 dni. Inštaláciu však nevykonali zamestnanci Tesly, ale spoločnosť Weddle and Sons Roofing.

23. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+