MojElektromobil

Tesla neustále pracuje na rôznych vylepšeniach svojich elektromobilov. Automobilka sa v poslednom čase zameriava aj na ešte lepšie predpovedanie aktuálneho dojazdu. Predpoveď je stále presnejšia a po novom v prípade predpovedania dojazdu zohľadňuje aj rôznu teplotu v rôznych častiach trasy.

Minulý mesiac automobilka aktualizovala príručku k Modelu S. Aktualizácia obsahuje aj novinky v predpovedi spotreby energie.

“Výpočet je teraz založený na štýle jazdy (rýchlosť, akcelerácia atď.) a aj na environmentálnych faktoroch (okolitá teplota).”

Vozidlá predpovedajú teplotu okolia

Spoločnosť síce už dlhšie pracuje aj s informáciou o okolitej teplote získanou priamo z daného vozidla, no teraz išla ešte ďalej a najnovšie je vo výpočte zahrnutá aj predpoveď počasia a rôzna teplota v rôznych častiach trasy, nie len tá aktuálna. Tesla verí, že novinky vo výpočtoch budú nápomocné hlavne v chladnom počasí, kedy sa dojazd z dôvodu nižšej okolitej teploty samozrejme znižuje. Tým by mala byť predikcia dojazdu oveľa presnejšia.

Niektorí majitelia elektromobilu Tesla Model S už túto novinku otestovali a vyzerá to tak, že výsledky sú viac než dobré. Predpovedanie dojazdu je údajne oveľa presnejšie aj v chladnom počasí. Sú to síce len amatérske testy, no vyzerá to veľmi sľubne.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Nissan Leaf e-Plus predstavený: 62kWh batéria, dojazd 364 km
Náš tip
TEST Hyundai Kona Electric 64kWh: Dlhý dojazd za rozumnú cenu

25. januára 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+