MojElektromobil

Spoločnosť Tesla vyslovila na svojom kvartálnom zhrnutí niekoľko zaujímavých štatistík ohľadom servisu svojich elektromobilov. Oproti minulému roku zdvojnásobila servisnú kapacitu. Podarilo sa to vďaka otvoreniu nových servisných miest a tiež aj zvýšením produktivity o 50 % v existujúsich servisoch. Ešte väčšou zaujímavosťou je však to, že ich pojazdné nákladiaky “Tesla Servis” sa starajú už o 30 % servisných služieb v Severnej Amerike.

Pojazdný Tesla Servis ponúka najmä výhody

Pojazdné servisy sú efektívne hneď z niekoľkých dôvodov. Tesla nemusí stavať kamenné servisy a takéto servisy sa môžu postarať o bežnú údržbu elektromobilov. Naproti tomu, kamenné servisné centrá sa tak môžu zamerať na tie náročnejšie úlohy. Výhoda pojazdných servisov je tiež aj pre majiteľov Tesiel. Tí totiž môžu počkať doma na Tesla Servis a nemusia nikam chodiť. Už teraz dosahujú pojazdné servisy v dotazníkoch až 98 %-nú spokojnosť klientov. Tesla sa takto vie tiež menej náročným spôsobom postarať o klientov, ktorí bývajú ďalej od väčších miest.

S čím sa treba popasovať?

Menšia nevýhoda je však v tom, že Tesla Servis nemá so sebou napríklad všetky náhradné diely. Ak teda diagnostikujú klientom nejakú poruchu a potrebujú hocičo vymeniť, nevedia to v mnohých prípadoch okamžite riešiť. Práve preto sa však Tesla snaží čo najviac popracovať na diagnostike na diaľku. Podľa aktuálneho vyhlásenia spoločnosti sa im pokrokom v diaľkovej diagnostike na Modeli 3 podarilo znížiť fyzické návštevy servisov o 50 % v porovnaní s Modelom S a X.

Tesla sa snaží makať po stránke servisov aj z toho dôvodu, že už teraz praskajú servisné miesta vo švíkoch. Tesla Model 3 bol pritom zatiaľ doručený len 100 tisíc zákazníkom, a to je cieľom až pol milióna kusov.

Zdroj: electrek.co

12. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+